VLADA VISI O REZOLUCIJI? Tenzije rastu dok Spajićev kabinet predlaže amandmane na nemački dokument
VLADA Crne Gore se još koleba po pitanju kosponzorstva Rezolucije Ujedinjenih nacija o "genocidu" u Srebrenici uprkos sve glasnijem protivljenju političkih i verskih predstavnika srpskog naroda u toj republici, dok desetine nevladinih organizacija i najveći deo partija opozicije (DPS, Socijaldemokrate i Bošnjačka stranka) traže da Crna Gora u sedištu UN podigne ruku za ovu sramnu priču.
Služba za informisanje predsednika CG
U međuvremenu narasle su tenzije u Podgorici dok kabinet Milojka Spajića, ne bi li ih spustio, predlaže amandmane na sporni nemački dokument.
Knežević: Katastrofalan potez
GLASANjE za rezoluciju o Srebrenici bilo bi katastrofalan potez Crne Gore. Ukoliko se to desi, nepovratno ćemo uništiti svoje odnose sa Srbijom i Republikom Srpskom - izjavio je lider DNP Milan Knežević. - Ako rezolucija i bude usvojena, treba je proglasiti ništavnom u Srbiji, Republici Srpskoj i Crnoj Gori.
- Amandmani su samo zamagljivanje čitave priče. Vlada Crne Gore, ako želi dobrosusedske odnose, treba barem da bude uzdržana - kaže politički analitičar Spasoje Tomić. - Očekivan je onda pad Vlade Milojka Spajića i raspisivanje vanrednih izbora, jer sigurno nijedna članica vladajuće koalicije (osim Albanaca) nije dobila od građana mandat da ovako nešto podrži. Srpski nacionalni interesi zahtevaju da ova priča oko navodno predloženih amandmana ne sme proći, jer se njome ne može promeniti cilj rezolucije da se žigoše ceo srpski narod.
Premijer Spajić se nije oglašavao po pitanju glasanja Crne Gore u Ujedinjenim nacijama.
- Verovatno da se na njega vrši diplomatski pritisak od strane Nemačke, koju je nedavno posetio, a koja je i glavni inicijator ove rezolucije. Nemci pokušavaju ovom rezolucijom da se operu od najstrašnijeg genocida u Drugom svetskom ratu... Ovih dana smo svedoci podrške Srbima od Izraela, a da to crnogorski zvaničnici uporno ignorišu - podseća Tomić.
Odgovornost
MATICA srpska - Društvo članova u Crnoj Gori uputila je apel Vladi:
- Odbacite licemernu i lažnu rezoluciju koja, nama Srbima, Crnogorcima i Hercegovcima, lišava stigmu genocidnog naroda, i da budete svesni lične moralne, političke i istorijske odgovornosti koju ćete trajno i neoprostivo poneti ukoliko se o taj glas samopoštovanja oglušite i odlučite da svetosavsku i njegoševsku Crnu Goru bacite pod noge tuđih interesa...
Poslanik ZBCG Slaven Radunović prokomentarisao je u Skupštini rezoluciju o Srebrenici.
- Nikad nijednu bošnjačku ili albansku majku nije zabolelo nešto što smo uradili ni Andrija Mandić, ni Slaven Radunović. Po svedočenju ministra Republike Srpske Momčila Mandića, gorivom koje je slao Milo Đukanović su operisali tenkovi i kamioni oko Srebrenice - rekao je Radunović.
Preporučujemo
EKSKLUZIVNO - URANIJUM I TEŠKI METALI OTKRIVENI U TKIVU GENERALA PAVKOVIĆA: Iz italijanske laboratorije stigli rezultati analiza (FOTO)
U TUMORSKOM tkivu generala Nebojše Pavkovića, koje je 15. septembra poslato na analize u specijalizovanu laboratoriju u Italiji, pronađeni su uranijum i teški metali u ekstremno visokim koncentracijama!
29. 11. 2025. u 08:00
OTAC PADAO U NESVEST, HITNA INTERVENISALA NEKOLIKO PUTA Mučne scene na sahrani Ane Radović - Iz porodične kuće je ispratili na večni počinak
DANAS je na Zlatiborskom groblju sahranjena Ana Radović iz Čajetine, koja je poginula u teškoj sabraćajnoj nesreći na magistralnom putu kod Čačka.
28. 11. 2025. u 14:45
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (1)