ODBOR CRNOGORSKOG PARLAMENTA O PRITUŽBAMA NA TOK POPISA: Nije bilo fabrikovanja
DIREKTOR Uprave za statistiku (Monstat) Miroslav Pejović saopštio je na sednici skupštinskog Odbora za praćenje primene sporazuma o uslovima za održavanje popisa, da nema reči o fabrikovanju podataka popisa, niti je istina da su za jedan dan popisali više od 40.000 građana. Rekao je da je već počeo unos podataka, za šta je angažovano 120 operatera.
Skupština Crne Gore
Milica Kovačević iz CDT-a je kazala da namera te NVO nije bila da zloupotrebi odbor, već da se argumentovano govori o uočenim problemima.
- Nismo ni u jednom trenutku rekli da se radi o zloupotrebama, nego smo iznosili činjenice. Pojavila se razlika u brojevima koji su saopštavani javnosti, radi se o broju od preko 40.000 popisanih lica i verujemo da to zaslužuje detaljan razgovor i obrazloženje, a ne odbacivanje i diskreditovanje kroz kratka medijska saopštenja. Nismo mi širili neproverene informacije, nego je Monstat manipulisao u saopštenju javnosti jer su potvrdili tezu da u zadnja dva dana popisa nije bilo moglo moguće popisati 40.000 građana, navela je Kovačevićeva. - Kako je promakao grad veličine Bijelog Polja u praćenju popisne dinamike? Čak i da je u pitanju neažurnost instruktora, treba ispitati šta su uzroci te neažurnosti i da li ona ima neke posledice.
Preporučujemo
GOLOOTOČANI U ZABORAVU: Milatović apeluje da se donese Zakon o rehabilitaciji političkih zatvorenika
21. 01. 2026. u 05:00V.K.
ŠĆEKIĆI ISPLIVALI KRST:Bogojavljenje svečano obeleženo na svetim vodama Lima
19. 01. 2026. u 17:38
IDEJA ZA „UBISTVO U ORIJENT EKSPRESU “ ROĐENA U SRBIJI: 50 godina od smrti Agate Kristi - "kraljice zločina"
KADA je Agata Kristi dvadesetih godina prošlog veka sela u legendarni Orijent ekspres, nije mogla ni da sluti da će joj upravo taj voz, njegovi putnici i predeli kroz koje je prolazio, podariti jednu od najslavnijih priča u istoriji književnosti.
21. 01. 2026. u 16:48
TRAMP SAOPŠTIO UDARNU VEST O GRENLANDU U DAVOSU
PREDSEDNIK SAD Donald Tramp rekao je da neće koristiti silu protiv Grenlanda.
21. 01. 2026. u 15:13
MIRA ADANjA POLAK PRODALA SVU IMOVINU Nije ostalo ništa: "Sve što je moglo da se proda, prodala sam..."
PRIVATNOST nikada nije delila sa širokim auditorijumom...
20. 01. 2026. u 09:05
Komentari (0)