NBA PLEJ-OF: Lejkersi dočekali Hjuston u polufinalu
I KOŠARKAŠI Hjustona su se plasirali u polufinale Zapadne konferencije NBA lige.
foto: EPA
On je u sedmoj utakmici, prepunoj napetosti, savladao Oklahomu sa 104:102 i prvi stigao do četvrte pobede (4:3).
Pobednik je rešen u zadnjim trenucima meča kada je Džejms Harden, koji se nije proslavio poenterskim učinkom (17) “lupio bananu” Luu Dortu pri šutu za pobedu 4,8 sekundi pre kraja.
Napad je bio za Hjuston, posle sudijskog pregleda snimka, pa je tek tada usledila drama jer su izgubili loptu, a najiskusniji od svih Harden napravio faul 1,1 sekund pre kraja. Danilo Garinalri je promašio slobodna bacanja, pa je Hjuston slavio.
U polufinalu Zapada Hjuston čekaju dueli sa Los Anđeles Lejkersima.
Košarkaši Majamija poveli su u polufinalu protiv Milvokija sa 2:0, a drugu utakmicu su dobili sa tesnih 116:114. Odluku je doneo Džimi Batler sa linije slobodnih bacanja, posle faula Janisa Adetokumba.
Goran Dragić je bio najefikasniji u timu Majamija sa 23 poena.
Preporučujemo
NEZNANjE ILI POKUŠAJ HUMORA: Šakila pitali odakle je Goran Dragić, evo šta je odgovorio... (VIDEO)
01. 09. 2020. u 20:32 >> 22:09
NAJVIŠI IGRAČ NBA LIGE UČI DA PLIVA: Kanter i Braun drže časove Falau u bazenu (VIDEO)
01. 09. 2020. u 12:37
VLAHOVIĆ PROPUŠTA DERBI, ALI DVA SRBINA MOGU DA ODLUČE ISHOD: Milinković Savić bio heroj Napolija a sada se nada prvoj pobedi nad Juventusom
U derbiju 14. kola Serije A, italijanski velikani Napoli i Juventus sastaće se u nedelju na stadionu Dijego Armando Maradona.
07. 12. 2025. u 10:00
ZAPAD U ŠOKU! Vladimir Putin slavi, ovo je čekao od 2022!
Otkako je počeo rat u Ukrajini, ili kako to Ruska Federacija zove "specijalna vojna operacija", Rusija je bila na meti mnogobrojnih sankcija. Dobar deo njih se odnosio i, još uvek, odnosi se na sport, ali... stvari se menjaju. I to više ne polako. A najnovija vest - obradovala je ruskog predsednika, Vladimira Putina, jer se njegov omiljeni sport vraća na velika, međunarodna vrata, sa sve ruskim obeležjima.
08. 12. 2025. u 15:15
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)