PAO REKORD KOBIJA BRAJANTA: Košarkaš Sakramenta postao najmlađi u istoriji lige koji je uspeo da uradi ovo (VIDEO)
Košarkaš Sakramenta Kigan Mari u pobedi ekipe protiv Jute džez 125:104 postao je rekorder franšize sa 12 ubačenih trojki na jednom meču.
FOTO: EPA
Mlada zvezda Sakramento Kingsa Kigan Marej postao je tek sedmi košarkaš u NBA istoriji koji je na utakmici postigao barem 12 trojki. U pobedi nad Jutom (125:104) zaustavio se na 47 poena, pogodivši 12 šuteva iza linije za tri poena iz samo 15 pokušaja.
Apsolutni rekorder je Klej Tompson sa 14 trojki 2018. godine, a Stef Kari, Zek Lavin i Demijan Lilard najviše su ih ubacili po 13. Tompson je još dvaput, a Kari jedanput imao 12. Prvi igrač koji je ubacio 12 torjki na jednom meču bio je Kobi Brajant još davne 2003.
Marej je srušio Brajantov rekord kao najmlađi igrač u istoriji s 12 trojki na utakmici. Kobi je imao 24 godine i 137 dana, a šuter Kingsa 23 i 119 dana.
BONUS VIDEO: POSLE 7 GODINA PENZIJE Ana Ivanović se vratila tenisu - Nadalova sestra poslala poziv
Preporučujemo
"JOKIĆ JE KAO PREDSEDNIK, GUVERNER, GRADONAČELNIK..." Aron Gordon Amerima srušio sve stereotipe
16. 12. 2023. u 19:13 >> 19:32
LAKIM KASOM DO REKORDA: Jokić ostavio u prašini čuvenog Robertsona i ćaskao o konjima
15. 12. 2023. u 13:46
ŽELjKO OBRADOVIĆ: ''Ekipa pokazala energiju, važno je da smo raspodelili minutažu''
17. 12. 2023. u 08:30
MILANEZI OVE SEZONE NE ZNAJU SA NOVAJLIJAMA U LIGI: Jedan podatak ipak raduje navijače - evo šta se poslednji put desilo u šampionskoj sezoni
SA željom da uveća prednost na vrhu tabele Serije A, Milan će nastaviti borbu za Skudeto u nedelju popodne, kada na stadionu "Đuzepe Meaca" dočekuje Sasuolo.
14. 12. 2025. u 07:00
ZVEZDA UKRAJINE PROBALA DA UBIJE RUSKOG PUKOVNIKA: Rusija ne prašta! Evo šta se desilo ukrajinskoj šampionki
Rat u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, iznedrila je i jednu nesvakidašnju situaciju koja ima veze sa sportom. Jer, najnovije sportske vesti iz Rusije tiču se ukrajinske šampionke, koja je osujećena u pokušaju terorističkog napada.
14. 12. 2025. u 16:00
PEJAKOVIĆ: Srbi su skupo platili LAŽ o Jugoslaviji, koja traje od '45 i plaćaćemo je još
GLUMAC Nikola Pejaković oduševljava publiku širom regiona ulogom Momčila u seriji "Tvrđava", koja se bavi ratnim devedesetim i raspadom nekadašnje države Jugoslavije.
13. 12. 2025. u 15:33
Komentari (0)