RIM VIDEO "BOGINJU PROVINCIJE": Atalanti poluvreme bilo dovoljno da pobedi Lacio

Č. V.

30. 09. 2020. u 23:04

FUDBALRI Atalante pobedili su Lacio sa 1:4 u odloženoj utakmici prvog kola Serije A.

РИМ ВИДЕО БОГИЊУ ПРОВИНЦИЈЕ: Аталанти полувреме било довољно да победи Лацио

Tamo gde je stao prošle sezone tim iz Bergama je nastavio ove. Pravo uživanje je gledati "boginju provincije" koja sa lakoćom dobija rivale, pa makar se on zvao i Lacio, i makar se meč igrao u prestonici Italije.

Krenuli su od starta da kidišu ka golu rivala izabranisi Đampaola Gasperinija. Kada je tako protivniku se ne piše dobro.

Samo 10 minuta je bilo gostima potrebno da dođu do vođstva, a strelac je bio Robin Gosens. On se potom našao u ulozi asistenta, a prednost je povećao Hans Hatebor.

Atalanta je do odlaska na odmor povisila na 0:3. Treći pogodak bio je delo Papua Gomeza.

Očekivala se reakcija Lacija u nastavku utakmice. Smanjili su nebesko-plavi rezultat u 57. minutu preko Felipea Kaiseda koji je pogodio gol rivala posle asistencije Sergeja Milinković-Savića.

Tim iz Bergama se nije povukao, on to i ne ume. Zato je i četvrti put lopta završila iza leđa Tomasa Strakoše, a ponovo je pogodio Gomez.

Do kraja susreta nije bilo promene razultata, pa je Atalanta upisala drugi trijumf u Seriji A, dok Lacio ima pobedu i poraz.