LUKAŠENKO IZVEO VOJSKU NA ULICE: Opozicija planira haos u centru Minska (VIDEO)

Novosti online

27. 03. 2021. u 11:03

VOJNA tehnika beloruske vojske ušla je u centar Minska zbog najavljenih nedozvoljenih protesta opozicije.

ЛУКАШЕНКО ИЗВЕО ВОЈСКУ НА УЛИЦЕ: Опозиција планира хаос у центру Минска (ВИДЕО)

Foto: RIA.ru

Pored kamiona za prevoz vojnika, primećena su i oklopna vozila kao i vodeni topovi za razvijanje demonstracija.

Konvoj vojske pratila su brojna policijska vozila, a vojnici su mahom raspoređeni ispred rezidencije predsednika Belorusije.

Masovni protesti opozicije počeli su u Belorusiji 9. avgusta, nakon predsedničkih izbora. Prema podacima Centralne izborne komisije, na izborima je pobedio aktuelni predsednik Aleksandar Lukašenko sa 80,1 odsto osvojenih glasova.

Opozicija nije priznala rezultate izbora i smatra da je pobedila Svetlana Tihanovska. Osim toga, održavaju se i mitinzi pristalica Lukašenka, čija je inauguracija održana 23. septembra.

(Sputnjik)

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News

Komentari (2)

NIKOLA JOKIĆ ZAPANJIO HRVATE! Ne mogu da veruju šta je Srbin upravo uradio, odmah su ga stavili na naslovne strane