NAJMANJE 100 SRBA "ZAROBLJENO" NA SICILIJI: Proradio vulkan Etna - otkazani svi letovi

22. 05. 2023. u 15:41

Najmanje 100 srpskih državljana zarobljeno je na Siciliji posle erupcije vulkana Etna

НАЈМАЊЕ 100 СРБА ЗАРОБЉЕНО НА СИЦИЛИЈИ: Прорадио вулкан Етна - отказани сви летови

Foto: EPA

Zbog ove nepogode sve avio-kompanije su bile prinuđene da otkažu skoro 80 letova iz Katanije koji su bili planirani za danas.

Kako se saznaje, putnici su zbrinuti i jedino im preostaje da se situacija smiri i nebo bude pogodno za let.

Etna, najaktivniji vulkan u Evropi, proradio je u nedelju i izbacio pepeo na Kataniju, najveći grad na istoku Sicilije.

Italijanski Nacionalni institut za geofiziku i vulkanologiju (INGV) saopštio je da oblaci i kišni dani ometaju praćenje erupcije, koja je nekada spektakularan prikaz vatre i lave.

- Pepeo je pao na Kataniju i na jedan grad na obronku planine Etna. Nije bilo izveštaja o povređenima. Monitoring je zabeležio dokaze o pojačavanju aktivnosti podrhtavanja poslednjih dana - saopšteno je u institutu.

Uskoro opširnije

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (2)

ŠOK: Argentinu izbacuju sa Svetskog prvenstva, Mesi ostaje bez Mundijala?! Veliki skandal potresa zemlju!