ISTORIJSKI DAN ZA FINSKU: Predsednik Sauli potpisao zakone o ulasku zemlje u NATO

Новости Онлајн

23. 03. 2023. u 14:03

PREDSEDNIK Finske Sauli Niniste potpisao je zakone o ulasku zemlje u NATO. Dokumenti su potpisani na sednici Vlade.

ИСТОРИЈСКИ ДАН ЗА ФИНСКУ: Председник Саули потписао законе о уласку земље у НАТО

Foto: Profimedia

Ceremonijom, koja je održana u predsedničkoj palati, završene su sve unutrašnje procedure neophodne za pristupanje Finske Severnoatlantskoj alijansi.

Kako proizilazi iz dnevnog reda sednice, predsednik je potpisao „Predlog Vlade za usvajanje i stupanje na snagu Severnoatlantskog sporazuma“ i „Sporazuma o statusu NATO-a, nacionalnih predstavnika i međunarodnog osoblja. Posvećenost gore pomenutim sporazumima“.

Finska i Švedska su nakon početka ruske specijalne vojne operacije u Ukrajini, 18. maja prošle godine, predale generalnom sekretaru NATO-a zahteve za stupanje u Alijansu. Zahteve Švedske i Finske nisu ratifikovale samo dve od 30 zemalja – Mađarska i Turska. Nakon što je kasnije Turska saopštila da je povukla svoje primedbe da Švedska i Finska budu deo NATO-a, generalni sekretar Alijanse Jens Stoltenberg je u toku samita Severnoatlantskog saveza u Madridu objavio da su njegovi lideri odlučili da pozovu ove zemlje u Alijansu.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: SITUACIJA SE ZAOŠTRAVA: Policija u Parizu protiv demonstranata koristi suzavac i dimne bombe

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne

SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.

11. 12. 2025. u 16:22

Komentari (0)

RADINA ŠOK ISPOVEST Grand je Milana terao da peva na dan sahrane - otac mu je poginuo, ujak mu je bio očinska figura