NAPADNUTA AMERIČKA VOJNA BAZA: Rakete zasule objekat na severu Sirije, Kurdi izašli na teren

DVE rakete pale su sinoć u blizini američke patrolne baze na severoistoku Sirije, ali nije bilo povređenih, niti je naneta šteta, saopštila je američka vojska.

НАПАДНУТА АМЕРИЧКА ВОЈНА БАЗА: Ракете засуле објекат на северу Сирије, Курди изашли на терен

Foto: AP Photo/Hassan Ammar

Sirijske demokratske strane, koje podržavaju Sjedinjenje Američke Države, posetile su mesto odakle su ispaljene rakete i pronašli treću, neispaljenu raketu, dodala je američka vojska, prenosi Rojters.

Baza se nalazi u gradu AŠ-Šadadi u Siriji.

Pentagon je osudio raketni napad na američku bazu.

- Napadi ovog tipa na lokacije koalicionih snaga i lokacije gde je civilno stanovništvo podrivaju teško stečenu stabilnost i sigurnost Sirije i regiona - rekao je bivši portparol Pentagona, pukovnik Džo Bućino, preneo je list "Hil".

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (1)

PRIČA O NAJSTARIJEM SRPSKOM KRSTU