SKOPLJE, UZ TIRANU, PRIHVATA IZBEGLE AVGANISTANCE: Zaev informisao "strateškog partnera SAD"
POSLE vlasti u Tirani i premijer Severne Makedoniije Zoran Zaev potvrdio je da je njegova zemlja spremna da prihvati avganistanske civile koji su radili za NATO i aktiviste za ljudska prava, do obezbeđenja trajne destinacije u SAD. On je Televiziji "Kanal 5" rekao da je vlada u Skoplju informisala o tome "streteškog partnera SAD":
Foto: AP
- Sa ciljem da se spasu životi lokalnog stnovništva informisali smo ih da smo spremni da preuzmemo i prihvatimo civilno stanovništvo iz Avganistana koje je prethodnih 20 godina radilo na miru u toj zemlji, bilo lokalna podrška savezničkim Nato snagama uključujući i našoj armiji, kao i aktiviste demokratskih humanitarnih organizacija za ljudska prava iz Avganistana - rekao je Zaev, dodavši da je Severna Makedonija spremna da im obezbedi smeštaj za šta bi troškove u potponosti pokrile SAD.
Preporučujemo
SNEŽNA OLUJA NAPRAVILA HAOS: Putnici zarobljeni u avionima - letovi oktazani
23. 02. 2026. u 11:23
PUTIN POSLAO SNAŽNU PORUKU: Rusija se bori za svoju budućnost, istinu i pravdu
23. 02. 2026. u 09:48
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (3)