PREMINUO MILOJE POPOVIĆ KAVAJA: Otišao pisac reči čuvene koračnice “Marš na Drinu”
UMRO je književnik Miloje Popović Kavaja.
Foto: Fejsbuk Goran Vesić
Danas nema Srbina koji ne zna reči pesme “Marš na Drinu”. Te reči napisao je 1964. godine, povodom proslave 50. godišnjice Cerske bitke, Miloje Popović Kavaja.
Da ništa više nije uradio u životu osim što je napisao legendarne stihove “U boj krenite, junaci svi…” zaslužio je večno pamćenje.
Miloje Popović Kavaja je književnik i publicista, napisao je tridesetak knjiga, ovenčan je priznanjima za pesnička dela i u SAD, nosilac je Ordena Narodnog heroja Alžira. Bio je prvi direktor beogradskog Sava centra.
Pisac legendarnih stihova koračnice “Marš na Drinu” biće sahranjen u Aleji zaslužnih građana.
Neka mu je večna slava i hvala mu.
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (3)