PROMOCIJA ROMANA ANE ATANASKOVIĆ: "Moja ljubav Nikola Tesla u SKC"
ROMAN "Moja ljubav Nikola Tesla" Ane Atanasković biće predstavljen 24. februara u knjižari Delfi SKC. Osim autorke, o romansiranoj biografiji Ketrin Mekmehon Džonson, žene koja je neizmerno volela velikog načnika Nikolu Teslu, govoriće i književnica Jasmina Mihajlović, Sanja Lazarević i Dubravka Dragović Šehović.
Foto: Profimedia/Jutjub printskrin/Direktno.hr
Kroz uzbudljiv dnevnik glavne junakinje autorka Ana Atanasković čitaocima je podarila izuzetan opis Nikole Tesle i brojnih poznatih pisaca i značajnih ljudi tog vremena, kao i sjajan uvid u razvoj Njujorka i Amerike, procvat časopisa, gradnje, načina razmišljanja i života.
Ketrin Džonson i Nikola Tesla upoznali su se u osvit njegove velike naučne slave. Kao najbolji prijatelj njenog supruga Roberta, Tesla je bio rado viđen gost u domu Džonsonovih. U Ketrininim dnevničkim zapisima navedeni su brojni detalji ove neobične, platonske ljubavi, oslikano je bujanje jedinstvene, iskrene naklonosti i učvršćivanje bliskog prijateljstva.
Takođe, iz njene perspektive sagledava se energični, zahuktali razvoj Njujorka i Amerike tog doba.
Preporučujemo
GLUMAC DAO OBEĆANjE: Aleksandar Kojić dobio nagradu za monodramu Radoša Bajića (FOTO)
09. 12. 2025. u 22:10
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)