DOKTOR BOBAN STEPIĆ OCENJUJE: Kakva je efikasnost novih lekova protiv migrene
MIGRENA je veoma naporna i bolna pojava. Vrlo je učestala a njeno suzbijanje nije lako. Doktor Boban Stepić, neurolog, otkriva koliko su novi lekovi efikasni protiv migrene.
Foto: Printskrin Youtube/ StefanIvancic
- Poslednjih decenija se ispituje nekoliko preparata u cilju prevencije i lečenja migrene. Ti novi, epohalni preparati pripadaju grupi monoklonskih antitela. Prvi registrovani preparat je erenumab. Njegova efikasnost je višestruko dokazana. Nadamo se da će ubrzo neki od ovih lekova biti dostupan i u našoj zemlji.
Preporučujemo
I SRPSKI NAUČNICI U BORBI PROTIV KOVIDA: Stiže pouzdaniji i brži antigenski test?
22. 09. 2021. u 16:00
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
HOROR U HRVATSKOJ: Svi se hvatali za glavu, Amerikanac jedva ostao živ (FOTO/VIDEO)
STRAŠNE scene viđene su u komšiluku na košarkaškoj utakmici.
13. 03. 2026. u 19:25 >> 19:26
U TELU UKRAJINSKOG VOJNIKA NAĐENA GRANATA? Leš vraćen iz Rusije, hitno evakuisana mrtvačnica (FOTO)
TOKOM obdukcije stradalog ukrajinskog vojnika, čije je telo vraćeno iz Rusije u sklopu razmene, forenzičari su navodno otkrili neeksplodiranu granatu. Zbog opasnosti, osoblje mrtvačnice je evakuisano, a kontradiverzione ekipe i stručnjaci za razminiranje uklonili su i uništili eksploziv.
14. 03. 2026. u 07:49
Komentari (0)