PETKOVIĆ NEDVOSMISLEN: Postoji jasna koalicija interesa koja povezuje Kurtija i sponzore antidržavnih protesta u Srbiji
DIREKTOR Kancelarije za Kosovo i Metohiju Petar Petković ocenio je danas da postoji jasna koalicija interesa koja povezuje premijera privremenih prištinskih institucija Aljbina Kurtija i sponzore antidržavnih protesta u Srbiji.
Foto: Printscreen/RTS
- Kada Nenad Rašić, Kurtijev Srbin, podrži proteste opozicije u Srbiji, to govori o karakteru i cilju tih protesta, kao i o onima koji iza njih stoje - naveo je Petković, saopštila je Kancelarija za KiM.
Dodao je da se Kurti i njegovi "doglavnici" raduju političkoj nestabilnosti i ekonomskom usporavanju Srbije, ocenjujući da zbog toga snažno podržavaju proteste.
- Kada Rašić, kojeg Kurti otimanjem srpskih glasova pokušava da prošvercuje u parlament PIS u Prištini, nešto podržava to sigurno ne može biti dobro ni za Srbiju, ni za srpski narod. Neka se zapitaju svi oni koji odlaze na proteste organizovane od strane antidržavne opozicije i znanih i neznanih inostranih fondacija i nevladinih organizacija zašto ih Kurti i Rašić tako oduševljeno podržavaju - istakao je Petković.
On je upitao koje je to dobro koje Rašić želi Srbiji, uzimajući u obzir da je nakon izbora u AP KiM izjavio da će mu prva adresa u razgovorima za formiranje vlade u Prištini biti Kurti.
- Teško onima koga Rašić podržava, jer je reč o čoveku koji podržava tzv. nezavisno Kosovo i kome Sretenje ništa ne znači - naveo je Petković.
(Tanjug)
BONUS VIDEO:
ON JE ČUVAR SLOBODNE SRBIJE: Vučić na mitingu u Mitrovici
VELIKO UPOZORENjE VUČIĆA: Za godinu i po dana suočićemo se sa velikim ratom, niko više ne želi da sluša drugu stranu
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić rekao je danas, na forumu "GLOBSEC BELTALKS: Beogradski ekonomski razgovori", da više nema racionalnosti u međunarodnoj politici i da se uskoro sprema veliki sukob.
09. 12. 2025. u 20:57
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)