KURTIJEVA POLICIJA BRUTALNO PRETUKLA UHAPŠENOG SRBINA Advokat: Zadobio povrede glave, posekotine, poderotine, hematome po glavi
ADVOKAT Predrag Miljković, koji zastupa juče u Zvečanu uhapšenog Dušana Obrenovića, izjavio je da je njegov klijent brutalno pretučen od strane tzv. kosovske policije.
Foto: Novosti
- Sinoć sam kasno angažovan od strane porodice, i posetio sam ga u policijskoj stanici u južnom delu Mitrovice. Dušan Obrenović je strašno pretučen juče od strane Kosovske policije prilikom hapšenja, a kako on kaže, i prilikom uvođenja u policijsku stanicu. On je zadobio razne povrede glave, posekotine, poderotine, hematome po glavi. Strašno i brutalno je pretučen. On je toliko pretučen da se skoro, da izvinete, gotovo uneredio. On mi je sinoć rekao da su ga tukli i ovde u opštinskoj zgradi kada su ga uhapsili - rekao je Miljković.
On je dodao da se Obrenoviću na teret stavlja krivično delo "pozivanje na otpor i ugrožavanje lica pod međunarodnom zaštitom".
- Ja razumem da neko može biti osumnjičen, uhapšen, ali da bude onako pretučen, onako zverski pretučen... Ovim putem pozivam međunarodnu zajednicu, pozivam policiju, pravosuđe, da imaju jedan uvid, da vide šta se radi i da se ovome stane na kraj. Molim vas da svi razumete da je Dušan Obrenović jedan mlad čovek koji je bio tu da izrazi jedan miran protest, ali da onako bude pretučen u 21. veku niko ne zaslužuje. Pregledan je od strane lekara, i čak je i lekar, koliko sam uspeo da pročitam, napisao da je potrebno konsultovati hirurga. Nisam siguran da je hirurg konsultovan - dodao je Miljković.
Miljković je naglasio da je upravo krenuo da obiđe Obrenovića i da vidi u kakvom je stanju i da od sinoć nije zadobio nove povrede.
Kako je dodao, Obrenoviću je određeno policijsko zadržavanje od 48 sati, a od tužioca zavisi da li će biti izveden pred sud.
Obrenovića su uhapsili pripadnici Kfora, koji su ga nakon toga predali tzv. kosovskoj policiji.
Preporučujemo
BRNABIĆ: U Briselu ćemo danas predstaviti rezultate u sprovođenju reformi
03. 07. 2026. u 14:23
GUJON POZVAO SVE HRIŠĆANE U ODBRANU KOSMETA: Dešava se pogrom u srcu Evrope
03. 07. 2026. u 13:56
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
KLANICA U KONSTANTINOVKI: Ukrajinci beže, Rusi jurišaju sa isukanim bajonetima
KOMANDANT bataljona je izjavio da ukrajinske oružane snage izbegavaju borbu lakog oružja u Konstantinovki. Prema njegovim rečima, tokom čišćenja naselja, ukrajinski vojnici pokušavaju da izbegnu blisku borbu, jer su inferiorni u odnosu na ruske jedinice u vatrenim obračunima.
01. 07. 2026. u 15:48 >> 15:55
ZELENSKI ODLAZI U ISTORIJU? Ovaj čovek ulazi u trku za predsednika Ukrajine
VALERIJ Zalužni, bivši vrhovni komandant i trenutni ukrajinski ambasador u Ujedinjenom Kraljevstvu, rekao je sadašnjem predsedniku zemlje, Volodimiru Zelenskom, da namerava da postane novi predsednik Ukrajine.
01. 07. 2026. u 15:45
ŽENA PODMETNULA BOMBU: Šok otkriće o napadu na ukrajinskog oligarha (VIDEO)
NA SNIMCIMA se vidi osumnjičena sa velikim crnim šeširom, crnim prslukom preko bele odeće i belim sportskim patikama.
02. 07. 2026. u 21:58
Komentari (18)