SRPSKI STONOTENISERI PARAOLIMPIJCI OTPUTOVALI NA SP: Medalje su planirane

STONOTENISKA reprezentacija Srbije u kategoriji sportista sa invaliditetom otputovala je u Španiju, gde će od 6. do 12. novembra učestvovati na Svetskom prvenstvu u konkurenciji 320 takmičara iz 35 zemalja.

СРПСКИ СТОНОТЕНИСЕРИ ПАРАОЛИМПИЈЦИ ОТПУТОВАЛИ НА СП: Медаље су планиране

S.B.

Naši zlatni paraolimpijci priželjkuju odličja, s obzirom na činjenicu da Borislava Perić Ranković brani svetsko zlato, osvojeno na planetarnoj smotri pre četiri godine u Sloveniji, a tu su i visokorangirani Nada Matić i Mitar Palikuća (Spin, Novi Sad).

Pored njih, direktan plasman obezbedili su Goran Perlić (K2, Zrenjanin) i Ana Prvulović (Neos, Novi Sad), dok su "vajld karte" dobili Sanja Mijatović (Spin, Novi Sad) i Mladen Ćirić (Tvrđava 021, Novi Sad).

- Svetsko prvenstvo se prvi put igra po novom sistemu takmičenja, na ispadanje, i umesto ekipnog dela, odmeravaće se parovi - kaže Zlatko Kesler, selektor srpske reprezentacije.

- Nadamo se da će nam dublovi i miks dublovi više ići naruku nego ekipni deo, a uz to je potrebno i izdržati pritisak bez popravnog. Očekujemo medalje, svakako, najpre od ženskog dubla, Borislave i Nade, kao i od Borislave pojedinačno, koja brani zlato i koja je prvi nosilac u svojoj grupi - kaže Kesler.

BORISLAVA: SVAKI DUEL ODLUČUJUĆI

NAJBOLjE plasirana stonoteniserka sa invaliditetom na svetskoj rang-listi Borislava Perić Ranković naglašava da novi, nokaut si - stem od starta takmičenja, predstavlja nepoznanicu. - Kako rivalkama, tako i meni. Postoji bojazan, jer ne znamo kako će psihološki uticati na nas, jer smo grupnu fazu koristili da se ui - gramo. Sada je, međutim, svaki duel odlučujući. Svakako, svi ćemo pružiti svoj maksimum - kaže Borislava.

BONUS - Najaktuelniji video snimci

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

FRANUCUZI U STILU OTVARAJU NOKAUT FAZU: Šveđani nemaju potreban kvalitet da se nose sa trikolorima

FRANUCUZI U STILU OTVARAJU NOKAUT FAZU: Šveđani nemaju potreban kvalitet da se nose sa "trikolorima"

FRANCUSKA započinje nokaut fazu Svetskog prvenstva 2026 duelom protiv Švedske na "Metlajf stadionu" (23.00), gde će biti odigrano i veliko finale šampionata. "Trikolori" su grupnu fazu završili sa maksimalnim učinkom i opravdali ulogu jednog od glavnih favorita za osvajanje titule, dok su Šveđani do šesnaestine finala stigli kao jedna od osam najboljih trećeplasiranih selekcija.

30. 06. 2026. u 06:30

Komentari (0)

JAKOV JOZINOVIĆ I DŽEJLA RAMOVIĆ U VEZI: Osvanuli intimni trenuci sa jahte - sve puca od strasti