OVO SE VIĐA JEDNOM U ŽIVOTU: Neverovatna utakmica Partizan - Fuenlabrada, nema čega nije bilo! (VIDEO)
KOŠARKAŠI Partizana sastali su se sa "starim prijateljem" - ekipom Fuenlabrade i to na otvorenom stadionu na Tašmajdanu. Slavili su crno-beli rezultatom 93:63.
Foto: Twitter/KK Partizan
Prijateljstvo koje traje više od tri decenije crno-beli i Španci krunisali su spektakularnom utakmicom na otvorenom, što u Srbiji u skorije vreme nije viđeno.
Crno-beli su beogradskoj publici predstavili nove dresove, tako su u prvom poluvremenu nosili bele, a potom crno-bele, a ujedno je publika imala priliku da vidi i novi tim, između ostalih i Pi Džej Dožera, Ognjena Jaramaza, Frenka Kaminskog i Mateuša Ponitku.
KK Partizan/Tviter
U sjajnoj atmosferi na Tašu, grmela je pesma crno-belih, a to je dalo vetar u leđa šampionu ABA lige koji je od početka imao vođstvo. Košarkaši "parnog valjka" su kontrolisali tok meča od prvog sudijskog podbacivanja, te sredinom prve deonice imali su i prednost sedam poena.
Do kraja deonice uspeli su izabranici Željka Obradovića da podignu prednost na 24:13.
Stegli su u drugoj deonici crno-beli obruč, te nošeni sjajnom podrškom sa tribina i raspoloženim Alenom Smailagićem prednost je vrtoglavo rasla, na poluvremenu je iznosila velikih 50:28. Imali su navijači priliku da na terenu vide i talentovanog Savu Drezgića koji predstavlja zalog za budućnost crno-belih.
FOTO: Printskrin/Sport klub
Na startu drugog poluvremena odigrala se situacija na koji Španci nisu navikli, sa tribina su upaljene baklje, a bilo ih je toliko da se na terenu ništa nije videlo.
Razigrali su se Balša Koprivica i Pi-Džej Dožer koji su atraktivnim potezima uveseljavali publiku. Zanimljivo je da Partizan nije postigao nijednu trojku u trećoj deonici, ali je uprkos tome vodio 74:41.
Igrao se Partizan košarke i u četvrtoj deonici sa maksimalnim zalaganjem, sve do kraja meča, slavio je domaćin 93:63.
Najefikasniji u redovima Partizana bio je kapiten Kevin Panter sa 14 poena, 13 je dao Frenk Kaminski, a 12 Alen Smailagić. Po devet su dali Pi Džej Doužer i Uroš Trifunović, a po osam Ognjen Jaramaz, Tristan Vukčević i Balša Koprivica.
Novi crno-beli su se na najbolji način predstavili domaćoj publici koja novu sezonu sada čeka sa velikim nestrpljenjem.
BONUS VIDEO: Oni su naš ponos! Posle Đokovića, Jokiću uručeno značajno priznanje
Preporučujemo
TUGA U DOMU BOGDANOVIĆA: Evo zašto kapiten Srbije nije bio na velikom slavlju košarkaša
13. 09. 2023. u 08:01
"CEO SVET POTKRADA ĐOKOVIĆA"! Nije mogao više da ćuti, začepio usta svima
13. 09. 2023. u 14:32
KAKVO SRCE ALEKSE AVRAMOVIĆA! Posle ovog poteza još više ćete zavoleti ovog momka
13. 09. 2023. u 11:31
SPEKTAKL U MADRIDU: Real želi da ostane u trci za titulu, Atletiko da mu uništi šampionske snove
JEDAN od najvećih derbija svetskog fudbala igra se večeras od 21.00 na "Santijago Bernabeu" gde će Real Madrid dočekati Atletiko u meču koji može imati ogroman uticaj na rasplet šampionske trke u La Ligi.
22. 03. 2026. u 07:30
KRVAVA DRAMA ČUVENOG SRBINA U RUSIJI! Razbili mu glavu, završio na svim naslovnim stranama Ruske Federacije, evo šta o svemu kaže! (VIDEO)
Najnovije vesti iz Rusije tiču se jednog Srbina, i to ne bilo kog. A i ne iz bilo kog razloga: lekari su mu se borili za život, a on se i dalje ničega ne seća!
23. 03. 2026. u 15:36
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)