EPILOG SKANDALA U SPLITU: U navijačkim neredima povređena tri policajca, privedene 54 osobe
Ministar unutrašnjih poslova Hrvatske Davor Božinović izjavio je danas da su u navijačkim neredima u Splitu, posle fudbalskog derbija između Hajduka i Dinama, privedene 54 osobe i povređena tri policajca.
Foto: Profimedia
"Nijedan iskreni ljubitelj sporta nikako ne može da bude zadovoljan onim što se sinoć dogodilo. Ne sme da bude razumevanja za nasilje i vandalizam", rekao je Božinović, prenela je Hrvatska radio-televizija.
On je kazao da su zbog pojedinaca svi ostali učesnici sinoćnje utakmice u Splitu, od igrača do navijača, pretrpeli strah.
Božinović je dodao da su dvojica policajaca teže povređena, a jedan je pušten na kućno lečenje. On je zahvalio policajcima i vatrogascima za koje je rekao da su postupili profesionalno i reagovali na najbolji način da bi zaštitili građane i sprečili dalju eskalaciju.
Navijačke nerede osudio je i premijer Andrej Plenković koji je pozvao navijače da civilizovano prate sportska takmičenja i utakmice.
"U ime Vlade osuđujemo nasilje, huliganizam i posebno napade na policijske službenike. Nema mesta u sportu za nasilje i nastavićemo da se snažno odupiremo takvim pojavama", rekao je Plenković.
Utakmica polufinala Kupa Hrvatske u Splitu završila se pobedom Dinama rezultatom 0:1.
Kako su preneli lokalni mediji, opšti haos počeo je upadom dela navijača Hajduka na fudbalski teren s namerom da napadnu gostujuće fudbalere i navijače.
Oni su bengalkama, flašama, kamenjem i drugim predmetima napali i policajce, a čupali su i stolice na stadionu.
Potom su usledili navijački neredi na ulicama Splita.
U toku je kriminalističko istraživanje.
Preporučujemo
LIGA EVROPE: Goleade u Zagrebu i Salzburgu, Selta sa igračem manje pobedila Lil
22. 01. 2026. u 23:03
"HAOS" NAKON POBEDE! Evo šta su "delije" uradile nakon meča Malme - Zvezda (VIDEO)
22. 01. 2026. u 22:50
ZVEZDA NA KORAK OD EVROPSKOG PROLEĆA: Malme bez motiva, crveno-beli love ključne bodove u Švedskoj
Crvena zvezda gostuje Malmeu u četvrtak uveče na stadionu "Eleda" (18.45) u okviru sedmog kola ligaške faze Lige Evrope, u meču koji za domaćina nema rezultatski značaj, dok bi srpski šampion pobedom praktično osigurao plasman u nokaut fazu.
22. 01. 2026. u 07:00
"GROBARI" U ŠOKU, "DELIJE" U EUFORIJI! Zvezda prodaje fudbalera za toliko novca da može odmah da kupi CEO PRVI TIM PARTIZANA!
Malme i Crvena zvezda igraju utakmicu Lige Evrope, uz prenos uživo na portalu "Novosti", a neposredno pred taj megdan - pojavile su se spektakularne vesti vezane za fudbalske transfere. I to u vidu potencijalnog rekorda, koji je takav da Zvezdine "delije" već mogu da počnu da slave, a Partizanovi "grobari" da se hvataju za glavu.
22. 01. 2026. u 19:38
KOLINDA SKOČILA U LEDENO MORE: "Vidi se da iz aviona da je AI" - mnogi ne veruju njenom snimku sa Antartika (VIDEO)
BIVŠA predsednica Hrvatske Kolinda Grabar-Kitarović skočila je u ledeno more na Antartiku, a snimak tog skoka objavila je na svom nalogu na društvenoj mreži Instagram.
22. 01. 2026. u 10:10
Komentari (0)