EMOTIVNI BORJAN: Ponosan sam što sam Kanađanin
REPREZENTACIJA Kanade nastavila je svoju borbu za plasman na Svetsko prvenstvo u Kataru, a velikog udela u tome imao je i Milan Borjan.
FOTO: Nebojša Paraušić
Golman Crvene zvezde ponovo je bio uspešan među stativama nacionalnog tima, pošto je Kanada savladala El Salvador 3:0.
Kanađani su slavili golovima Atibe Hačinsona, Džonatana Dejvida i Tažona Bjukenana, a bili su toliko dobri da Borjan nije morao da ostvari nijednu intervenciju na meču.
No, posle meča, Borjan je svojom izjavom oduševio navijače Kanade i poslao im poruku da su im oni potrebni u nastavku kvalifikacija, ne bi li se domogli Mundijala prvi put nakon 1986. i njihovog jedinog učešća.
- Potrebno nam je da se Kanada probudi i da bodri ovaj tim, jer ova ekipa može da ode daleko - počeo je Borjan, nakon što je njegovu ekipu protiv El Salvadora bodrilo 15.000 ljudi.
- Svetsko prvenstvo je pred nama. Jednom nogom smo već tamo. Samo treba da nastavimo i da stadion bude pun crvene boje. Ne plave, zelene ili koje već. Svi treba da budu u crvenom - traži golman iz Knina veću podršku.
- Ponosan sam na moje saigrače, da ovako dobro igraju u svakom meču. Nije lako igrati svaka tri dana. Mi smo ovde kao braća, rekao sam igračima da je ovo naša kuća. Igrali smo u Hamiltonu, tu sam odrastao, moja porodica tu i dalje živi i vrlo sam ponosan što dolazim iz Hamiltona. Ponosan sam što sam Kanađanin. Emotivan sam malo sada, ali treba samo ovako da nastavimo, ovo je nova Kanada - poručio je Milan Borjan, nakon što je saznao da je izjednačio rekord nacionalnog tima sa 25 mečeva u kojima nije primio gol.
Kanada posle prva tri meča nema nijedan poraz, osvojili su pet bodova.
(Mondo)
Preporučujemo
BEZ NjE NIŠTA: Oglasila se žena Milana Borjana i poslala poruku kritičarima
18. 08. 2021. u 08:09
POTRESNE REČI MILANA BORJANA: Moj sin treba da zna odakle mu je otac (VIDEO)
05. 08. 2021. u 21:43
PONOS ZVEZDE: Degenek i Borjan podržali snimanje filma i serije "Oluja"
05. 08. 2021. u 17:53
HAMBURG SE U STILU VRATIO U BUNDESLIGU: Nekadašnji prvak Evrope je daleko od zone ispadanja i ne zna za poraz više od mesec dana
SERIJU od pet vezanih mečeva četa Merlina Polcina pokušaće da produži na "Meva areni" gde je od 20.30 dočekuje Majnc.
20. 02. 2026. u 08:18
UKRAJINA JE ZGROŽENA! Povukla totalno neočekivani potez, hitno reagovao i Kremlj!
RAT u Ukrajini, odnosno "specijalna vojna operacija" kako to Rusija naziva, ponovo je za jednu od sporednih stvari iznedrio i sportski potez. Najnovije vesti na temu "sportske sankcije Rusima" stižu - iz Ukrajine. I Poljske.
19. 02. 2026. u 19:50
"MAMA, JA IMAM RAK": Slavica Đukić Dejanović o borbi za život sina jedinca - sam sebi dao dijagnozu
"DUŠAN JE sam sebi dao dijagnozu"
16. 02. 2026. u 19:12 >> 19:12
Komentari (10)