EVO KAKVO JE ZDRAVSTVENO STANJE RATKA MLADIĆA: Tim lekara iz UKC Srpske danas ponovo kod generala
TIM lekara iz Republike Srpske, koji predvodi direktor Univerzitetsko-kliničkog centra Srpske Vlada Đajić, danas će ponovo medicinski pregledati generala Ratka Mladića u zatvoru u Hagu.
Foto: Epa
Načelnik Klinike za neurologiju UKC-a Republike Srpske Siniša Miljković izjavio je za RTRS da su se juče fokusirali na obimnu dokumentaciju, kao i na terapiju koju prima general Mladić.
- Obradovao se našim dolaskom, proveli smo četiri časa razgovarajući sa njim. Imao je dva moždana udara, takođe ima i srčane i psihosomatske probleme i uzima veliki broj lekova, naveo je Miljković.
Pričali su, kazao je, o fizičkoj, socijalnoj i radnoj terapiji.
- Obratićemo pažnju i na sekundarnu prevenciju, jer postoji veliki rizik za novi moždani udar, naveo je Miljković.
Ističe da je sekundarna prevencija prioritet.
- Pripremićemo obiman izveštaj i to ćemo dostaviti Medicinskoj službi u Hagu. Dostavićemo i naše preporuke, kazao je Miljković.
BONUS VIDEO: PRIČE IZ HRONIKE - Darko Mladić: Ratko se teško kreće sam
Preporučujemo
TIM SRPSKIH LEKARA PREGLEDAO GENERALA MLADIĆA: "Već smo postigli mnogo"
21. 02. 2024. u 20:47
TIM SRPSKIH LEKARA PUTUJE SUTRA U HAG DA PREGLEDA MLADIĆA: Žele da utvrde tačno stanje u kojem se general nalazi
19. 02. 2024. u 12:24 >> 12:26
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)
FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".
11. 03. 2026. u 16:26
HAOS U CRNOGORSKOM PARLAMENTU: Prekinuta sednica, poslanici DPS-a opkolili sto predsedavajućeg
SEDNICA Skupštine Crne Gore prekinuta je danas nakon što je predsedavajući u tom momentu potpredsednik parlamneta Boris Pejović (PES) oduzeo reč poslanici opozicione Demokratske partije socijalista Aleksandri Vuković Kuč.
11. 03. 2026. u 17:06
"U HRVATSKOJ IRANSKA TERORISTIČKA JAZBINA" Milanović ljut na Izraelca: "Braco, ovo je Zagreb - ne Tel Aviv!"
PREDSEDNIK Hrvatske Zoran Milanović komentarisao je navode izraelskog ambasadora Gerija Korena da se usred Zagreba nalazi teroristička jazbina u iranskoj ambasadi.
11. 03. 2026. u 13:59
Komentari (0)