KATASTROFALNE POPLAVE: Na severu Nigerije stradalo najmanje 200 ljudi
U RAZORNIM poplavama u gradu Mokva na severu Nigerije, stradalo je najmanje 200 ljudi, potvrdio je danas lokalni zvaničnik Musa Kimboku.
Foto Tanjug/AP/Chenemi Bamaiyi
Kimboku, koji je zamenik predsednika lokalne uprave Mokve, je za AP rekao da su akcije spasavanja obustavljene, jer vlasti ne veruju da ima preživelih.
Da bi sprečili izbijanje bolesti, zvaničnici trenutno ekshumiraju tela zakopana ispod ruševina, dodao je Kimboku.
Kako je ranije izjavio portparol državne službe za vanredne situacije Nigerije, Ibrahim Audu Huseini zbog poplava je raseljeno više od 3.000 ljudi.
Huseini je dodao da je bujica odnela dva puta, a da su dva mosta srušena.
Poplave su u četvrtak rano ujutru pogodile Mokvu, koja je glavno trgovačko i transportno čvorište istoimene oblasti, nakon više sati intenzivnih padavina.
(Tanjug)
BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli
Preporučujemo
TORNADO U KENTAKIJU I MISURIJU: Najmanje 27 ljudi poginulo u olujnim sistemima
18. 05. 2025. u 00:22
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SAMOUBILAČKA TAKTIKA ZELENSKOG: Ukrajinska vojska šalje vojnike u „mesne juriše“ na Zaporoškom pravcu, trpe jezive gubitke
ORUŽANE snage Ukrajine izvode „mesne juriše“ na spoju Dnjepropetrovske i Zaporoške oblasti i pritom trpe velike gubitke, izjavio je za vojni ekspert Andrej Maročko.
17. 08. 2026. u 08:31
HITNO UPOZORENjE ZA VOZAČE U SRBIJI: Opozvana dva popularna Nissan modela zbog rizika od požara i povreda
NA sajtu sistema NEPRO objavljen je opoziv dva modela putničkih vozila marke Nissan zbog bezbednosnih rizika koji mogu dovesti do povreda korisnika, odnosno povećanog rizika od požara.
24. 07. 2026. u 16:00
Izvadili najveći kamen iz bešike u istoriji sveta - neverovatno koliko je težak (FOTO)
PACIJENT je u bolnicu prvobitno primljen zbog moždanog udara.
18. 08. 2026. u 22:20 >> 22:38
Komentari (0)