RUSI OSLOBODILI ARTJOMOVKU I TIMKOVKU: Novi uspeh na frontu
RUSKE trupe preuzele su kontrolu nad Artemovkom u LNR i Timkovkom u oblasti Harkov, saopštilo je Ministarstvo odbrane.
Foto: Profimedia/Ilustracija
- Aktivnim dejstvima jedinica grupe trupa Zapad oslobođena su naselja Artemovka u Luganskoj Narodnoj Republici i Timkovka u Harkovskoj oblasti - navodi se u izveštaju.
Pored toga, grupa „Zapad“ je porazila formacije 3. jurišne, 14, 28. mehanizovane brigade Oružanih snaga Ukrajine u oblastima Kupjanska (Harkovska oblast) i Nevskog (LNR).
Ukrajinska vojska je tamo izgubila više od 560 poginulih vojnika, pet vozila, poljski samohodni top, američku haubicu M777, dve haubice D-30 i dve stanice za elektronsko ratovanje. Uništena su i dva skladišta artiljerijske municije.
BONUS VIDEO: NUKLEARNE VEŽBE - Rusija i Belorusija zajedno na terenu
Preporučujemo
KIJEV PREŠAO CRVENU LINIJU? Ukrajinski avion prvi put gađao Rusiju zapadnim raketama
09. 06. 2024. u 19:21
ZELENSKI POVLAČI VOJNIKE IZ ZAPOROŽJA: Ukrajinci prebacuju snage na ovo mesto
06. 06. 2024. u 16:44
KATASTROFA U VAŠINGTONU: Tramp odobrio vanredno stanje
AMERIČKI predsednik Donald Tramp odobrio je deklaraciju vanrednog stanja za Vašington kako bi savezne vlasti pomogle pri sanaciji kanalizacione katastrofe koja je počela prošlog meseca.
22. 02. 2026. u 13:41
VAŠINGTONU STIGLO UPOZORENjE: Ne pokušavajte da narušite naše odnose sa Moskvom
BELORUSKI predsednik Aleksandar Lukašenko izjavio je danas da je na početku pregovora između Belorusije i SAD upozorio Vašington da ne pokušava da naruši odnose između Minska i Moskve.
16. 02. 2026. u 15:09
POREKLO VASILIJA KOSTOVA: Rođen u Beogradu, ali njegovi roditelji NISU odatle - slave Svetog Luku
VASILIJE Kostov odavno više nije samo mlada nada Crvene zvezde. Nikako! On je jedan od motora i pokretača crveno-bele čete, a to pokazuju i golovi koje daje na velikim mečevima.
22. 02. 2026. u 18:50
Komentari (0)