RIČARD BRENSON UŠAO U ISTORIJU: Unity 22 bezbedno sleteo na zemlju (VIDEO)
BRITANSKI milijarder Ričard Brenson danas je ostvario svoju životnu želju i poleteo na rub svemira.
Foto Tasnjug/AP
Let biznismena u svemir bio je pomeran za oko sat i po vremena. Tačnije, najavljeno je da će biti realizovan u 14 sati po britanskom vremenu, ali je potom tajming pomeren na 15.30 časova, odnosno 16:30 po našem vremenu.
Nešto pre 17 časova Brenson je krenuo put svemira. Oko 17.30 sati, Unity 22 odvojio se od matične stanice i nezavisno leteo ka svemiru.
Njegov let do svemira trajao je malo više od sat vremena.
Sa njim su bila i dva pilota i tri člana posade.
Foto Printskrin Jutjub Unity22
Podsećamo, i Džef Bezos je najavio svoj let u svemir i zakazao ga za 20. jul.
Oko 17.45 minuta, Unity 22 bezbedno je sleteo na pistu sa koje je i krenuo, na kosmodrom "Spejs port Amerika".
Njihov "rival po interesovanju za svemir, Ilon Mask, još nije objavio tačan datum svog poletanja.
(Telegraf.rs)
Preporučujemo
KINESKI PLAN ZA SPAS PLANETE ZEMLjE: Imaju rešenje za apokaliptični scenario
11. 07. 2021. u 07:23
(UŽIVO) TRENUTAK ZA ISTORIJU: Milijarder Ričard Brenson poleteo u svemir (VIDEO)
11. 07. 2021. u 16:46
IRAN POKRENUO NOVI TALAS NAPADA: Rakete padaju na Dubai, pogođen aerodrom u Kuvajtu (FOTO/VIDEO)
IZRAEL i SAD izvele su napad na Iran. U Teheranu su odjeknule detonacije, a kasnije su čule i u drugim mestima. Kako je rečeno, cilj napada je eliminisanje neposrednih pretnji koje dolaze od iranskog režima. Operacija bi, prema pisanju medija, mogla da traje nekoliko dana. U celoj zemlji proglašeno vanredno stanje. SAD su operaciju nazvale "Epski bes".
28. 02. 2026. u 10:41 >> 19:54
PROJEKTILI PADAJU NA DUBAI: Pogledajte neverovatan snimak, snažna eksplozija (VIDEO)
Dopisnici agencije AFP čuli su snažnu eksploziju u Dubaiju u subotu, a jedan od njih video je oblak dima kako se uzdiže iznad grada.
28. 02. 2026. u 16:42
SMEH DO SUZA: Pitali Hrvate da li znaju srpske reči - "Nikada neću pogoditi!" (VIDEO)
"LEBLEBIJA bi mogla biti karoserija."
27. 02. 2026. u 21:41
Komentari (0)