OBUSTAVLJENA POTRAGA ZA PREŽIVELIMA: Uskoro će biti srušena zgrada u Majamiju
SUSPENDOVANA je spasilačka akcija i potraga za preživelima u ruševinama stambene zgrade u Majamiju koja se srušila nešto posle ponoći 24. juna, a nadležni su najavili da su u toku pripreme za rušenje ostatka građevinske strukture jer se približava tropska oluja Elsa.
Foto: AP
Gradonačelnica okuga Dadi u Majamiju Danijela Livajn Kava potvrdila je da će se rušenje ostataka strukture 12-spratnice obaviti već danas, ali je ukazala da će biti korišćen metod kontrolisanih eksplozija pa evakuacija okolnih zgrada neće biti neophodna, preneo je Rojters.
Nakon rušenja zgrade u Surfsajdu u kojem je poginulo najmanje 24 ljudi, a 124 se i dalje vode kao nestali, gradonačelnica Kava je zatražila da se izvrši provera svih zgrada starijih od 40 godina i obavi nova građevinska sertifikacija.
Porodice nestalih su obaveštene da se za danas planira rušenje ostataka ovog objekta.
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)