APSURD GODINE: Polemika u Lavovu o tome kako ‘pravilno’ govore mačke
RASPRAVA o tome na kom jeziku „govore“ mačke izazvala je neobičnu polemiku u Lavovu, nakon što je lokalnog novinara Iliju Lemka uvredila reklamna poruka na tramvajima: „Prva reč moje mačke — mjau!“.
Foto Shutterstock
U kolumni za portal zaxid.net, Lemko je naveo da ukrajinske mačke ne „mjauču“, već „njavkaju“, te da bi reklame trebalo da poštuju „jezičke standarde“ životinja u Ukrajini.
„Po Lavovu se voze tramvaji sa reklamom: ‘Prva reč moje mačke — mjau!’. Nije ni bitno šta se reklamira — zanimljivo je da ukrajinske mačke nikada ne govore ‘mjau’, već isključivo ‘njav’. To jest, ne mjauču, nego njavkaju“, napisao je novinar, dovodeći u pitanje intelektualni nivo autora slogana.
Na ovaj tekst reagovao je i poslanik Vrhovne rade Maksim Bužanski, koji je ironično primetio da se situacija razvija u pravcu nove birokratske strukture.
-Vidim da se polako ide ka uvođenju poverenika za govor mačaka. Možda bi trebalo ograničiti prava mačaka koje mjauču u korist onih koje njavkaju, pa čak i izvesti naučnu formulu podobnosti vlasnika na osnovu ponašanja njegove mačke, sarkastično je napisao Bužanski na Telegramu, dodajući da bi se za takav projekat svakako mogao dobiti neki grant.
sputnikportal.rs
BONUS VIDEO - ŠAMPIONI U FOKUSU: Anđela Vuković - Radoznalost je njena supermoć
Preporučujemo
SENZACIONALNO ARHEOLOŠKO OTKRIĆE: Tajna će biti otkrivena 2026. godine
15. 11. 2025. u 21:11
PROGLAŠEN NAJBOLjI SIR NA SVETU: Pobeda među 5000 učesnika iz 45 zemalja
15. 11. 2025. u 22:00
IZUZETNO OTKRIĆE: Arheolozi u antičkom gradu pronašli jedinstveni zapis imena
14. 11. 2025. u 22:00
"NADAMO SE DA ĆE OSTATI U SKLADIŠTU" Hrvatski ministar u panici zbog najnovijih raketa: Vučićeva Srbija i snaga naše vojske jedina tema!
SRBIJA predsednika Aleksandra Vučića i snaga naše vojske, koja je Vučićevim zalaganjem podignuta iz pepela, jedina je tema u Hrvatskoj!
10. 03. 2026. u 18:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)