KORONA SMANJILA I IZVOZ: Spoljnotrgovinska razmena manja od 7,8 odsto
UKUPNA spoljnotrgovinska robna razmena Srbije, u prvih osam meseci ove godine, iznosila je 27,9 milijardi dolara, što je 7,8 odsto manje u odnosu na isti period prethodne godine. Mereno u evrima razmena je iznosila 25 milijardi i pad je sedam odsto.
Foto N.Fifić
Izvezeno je robe u vrednosti od 11,8 milijardi dolara, što čini pad od 8,4 odsto, dok je uvoz od 16,1 milijardi dolara pao za 7,4 odsto. Deficit iznosi 4,2 milijardi dolara, što čini smanjenje od 4,3 odsto u odnosu na isti period prethodne godine.
Zemlje članice Evropske unije čine 60,6 odsto ukupne razmene.Naš drugi po važnosti partner jesu zemlje CEFTA, sa kojima imamo suficit u razmeni od 1,3 milijardi dolara, koji je rezultat uglavnom izvoza poljoprivrednih proizvoda, električnih mašina i aparata, nafte i naftnih derivata, drumskih vozila i pića.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
RUSI O NAPADU NA PRAVOSLAVNU SVETINjU: Američki "patriot" pogodio Kijevsko-pečersku lavru
MINISTARSTVO odbrane Rusije tvrdi da je Kijevsko-pečerska lavra pogođena raketnim sistemom protivvazdušne odbrane "patriot" američke proizvodnje, navodeći da bi jedan od razloga za to moglo da bude slanje Ukrajini tih raketa kojima je istekao rok korišćenja.
15. 06. 2026. u 10:10
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
ŠTA JE BRE OVO? Misteriozna životinja snimljena u Mačvi (VIDEO)
Kratak video, za koji se navodi da je nastao iz vozila na području Mačve.
13. 06. 2026. u 20:49
Komentari (0)