HITNO UPOZORENJE RHMZ-A: Evo koliko će snega pasti, spremite se za drastičnu promenu vremena
PRE podne na severu, a u drugom delu dana i u ostalim predelima kiša koja će usled naglog pada temperature preći u susnežicu i sneg i to prvo na zapadu i jugozapadu, a zatim i u centralnim, istočnim i južnim predelima, javlja RHMZ.
Foto: Tanjug
- U brdsko-planinskim predelima zapadne, jugozapadne i južne Srbije krajem dana i u toku noći ka četvrtku se očekuju snežne padavine, pri čemu će doći do formiranja snežnog pokrivača visine od 10 do 15 cm, lokalno i više. Takođe, u nižim predelima centralne, zapadne i južne Srbije očekuje se snežni pokrivač visine oko 5 cm, koji će se formirati za kratak vremenski period - upozoravaju iz RHMZ-a.
Duvaće umeren i jak, u košavskom području i na planinama i olujni, južni i jugoistočni vetar, koji će od sredine dana biti u skretanju na umeren i jak, na severu Srbije i u planinskim predelima i olujni severozapadni.
Prema prognozi HAILZ-a, domaćeg portala koji se bavi vremenskom prognozom, ekstremniji intenzitet snega večeras se može očekivati u Zlatiborskom, Raškom i Moravičkom okrugu predveče i uveče, i to uz pojavu grmljavine.
- Sneg slične jačine, krupnih pahulja može biti zabeležen i u Rasinskom, Topličkom, Nišavskom i Jablaničkom okrugu. Zapadni delovi KiM imaće povećane šanse za pljuskove i grmljavinu - dodali su.
Na teritoriji cele Srbije na snazi je meteoalarm - u većem delu pod žutim upozorenjem, a u tri okruga pod narandžastim, negde i zbog čak tri pojave - snega i leda, pljuska i jakog vetra!
Zbog ovih pojava posebno se savetuje oprez u saobraćaju i transportu. Očekivane biometeorološke prilike izazvaće uobičajene tegobe kod većine hronično obolelih.
Sutra još hladnije, a u petak još obilnije padavine
Sutra, tačnije u četvrtak, biće osetno hladnije, ujutru i pre podne na jugu sa susnežicom i snegom.
U petak se ponovo očekuju obilnije padavine - kiša koja će uz nagli pad temperature preći u susnežicu i sneg, u nižim predelima uz formiranje, a u planinskim krajevima uz povećanje snežnog pokrivača.
Duvaće umeren i jak, u košavskom području i na planinama i olujni, južni i jugoistočni vetar, koji će tokom dana biti u skretanju na severozapadni pravac i u slabljenju. U subotu ujutru sneg se očekuje još u južnim predelima.
Preporučujemo
ČEKA NAS NAGLA PROMENA I NEĆE VAM SE SVIDETI: Vremenska prognoza za utorak, 19. novembar
19. 11. 2024. u 01:00 >> 03:45
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
Šta je zapravo reaktor Dimona, najstrože čuvani izraelski objekat - gde svega ima, a Izraelci sve strogo kriju? (FOTO)
U balističkom raketnom napadu na Dimonu, grad na jugu Izraela, povređeno je 47 ljudi, koji su zaposleni u bolnici. Većina povreda je uzrokovana šrapnelima, prema izraelskoj službi za hitne slučajeve Magen David Adom. Dimona se nalazi oko 13 kilometara od nuklearnog istraživačkog centra Negev.
21. 03. 2026. u 21:44 >> 22:08
Komentari (0)