PODRŠKA GRAĐANKAMA OPŠTINE MEROŠINA: Gojkovićeva razgovarala sa ženama iz različitih udruženja
ČLANICA Predsedništva Srpske napredne stranke Maja Gojković razgovarala je „na čajanki“ u opštini Merošina sa ženama iz različitih udruženja koja se bave očuvanjem kulturnog nasleđa, zaštitom životne sredine i razvojem turizma, kao i sa zdravstvenim radnicama i vaspitačicama o položaju žena u seoskim sredinama.
Foto: Printskrin/sns_srbija
Gojkovićeva je rekla da veliki broj žena zainteresovanih za današnji razgovor jasno pokazuje njihovu želju da ostanu da žive u selu, ali i kako treba da izgleda budućnost Srbije.
- Razgovarali smo o tome šta žene žele i da li će izaći na izbore 17. decembra. Sve žene sa kojima sam u Merošini razgovarala su donele odluku, a žene vrlo promišljeno glasaju - istakla je Maja Gojković.
Foto: Printskrin/sns_srbija
Ukazala je da su žene u Merošini pokazale da cene to što Srpska napredna stranka čini da naša zemlja ima političku i ekonomsku stabilnost.
- Cene to što imamo nove puteve koji nas povezuju, puteve zbog kojih imamo više investitora koji otvaraju nova radna mesta i što su sada veće šanse da se zaposle u svom rodnom mestu. Žene cene i što se grade predškolske i zdravstvene ustanove, kao i što ne moraju da idu negde u grad gde se rade preventivni pregledi - rekla je Gojkovićeva.
- Glas žena opredeljuje kako će izgledati budućnost Srbije, a ove žene koje su razgovarale sa mnom se slažu da Srbija ne sme da stane - poručila je Maja Gojković.
Tokom čajanke sa ženama u Merošini, Gojkovićeva je razgovarala o predlogu da se objekat nekadašnje škole u kom se ne održava nastava prilagodi kao prostor za ženska udruženja koja se bave rukotvorinama. Na taj način bi se, kako je Gojkovićeva rekla, napravio jedan manji muzej u kom bi se žene bavile zaštitom kulturnog nasleđa i svojim rukotvorinama zaslužile i pažnju turista.
BONUS VIDEO: PUTEVI ZA BUDUĆNOST: Treća epizoda video-serijala "Novosti"
Preporučujemo
MAJA GOJKOVIĆ: Težak život Bjelogrća sa 305 miliona dinara iz budžeta
07. 11. 2023. u 19:58
IZVOR ISTINITIH VESTI: Ministarka Gojković čestitala rođendan Novosti
16. 10. 2023. u 18:06
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
OVO JE STRAŠNO! Uznemirena Bilja otkrila gde je Aca bio u vreme MASAKRA - pevač mesecima u Australiji
PEVAČICA Biljana Jevtić oglasila se povodom terorističkog napada koji se dogodio u Sidneju. Njen suprug, pevač Aleksandar Aca Ilić, poslednja tri meseca proveo je upravo u tom gradu.
14. 12. 2025. u 19:24
Komentari (0)