PATRIJARH PORFIRIJE STIGAO U ARGENTINU: U planu poseta Eparhiji buenosajreskoj i južno-srednjoameričkoj (FOTO)
PATRIJARH Porfirije stigao je danas u Argentinu gde će prvi put obići Eparhiju buenosajresku i južno-srednjoameričku, a kruna te posete biće osveštanje hrama Svete Trojice u Resistenciji.
Foto: SPC
Planirano je da se tokom boravka u Argentini patrijarh sastane i sa najvišim zvaničnicima te južnoameričke države.
Patrijarha i njegovu pratnju na aerodromu je dočekao Episkop buenosajreski i južno-centralnoamerički Kirilo sa sveštenstvom, monaštvom i vernim narodom.
U pratnji patrijarha su episkopi niški Arsenije, dalmatinski Nikodim i remezijanski Stefan, kao i direktor Uprave za saradnju sa crkvama i verskim zajednicama Vladimir Roganović.
Svečani čin doksologije (vrsta molitve u pravoslavnoj liturgiji) povodom dolaska patrijarha biće služen večeras u manastiru Svetog Save u Buenos Ajresu.
U subotu će patrijarh i vladike i Roganović posetiti i manastir Svetog Nikole u Maćagaju, a kruna patrijarhove posete, kako se navodi u saopštenju, biće osvećenje hrama Svete Trojice u Resistenciji 5. novembra.
Foto: SPC
Planirano je da se patrijarh Porfirije sretne i razgovara sa najvišim zvaničnicima države Argentine, gradonačelnicima i guvernerima provincija, Kardinalom Buenos Ajresa i predstavnicima Ambasade Srbije.
Eparhija buenosajreska i južno-centralnoamerička SPC osnovana je 2011. godine. Na eparhijskom tronu nalazi se Kirilo (Bojović), čije sedište se nalazi u Sabornom hramu Rođenja Presvete Bogorodice u Buenos Ajresu.
Eparhija trenutno ima parohije i misije u Argentini, Brazilu, Čileu, Kolumbiji, Ekvadoru, Venecueli, Peruu, Nikaragvi, Kostariki, Panami, Salvadoru, Dominikanskoj Republici i Gvatemali.
Preporučujemo
"ZAŠTO ME, SINE, OSTAVI?" Bolna čitulja Kodićeve majke: "Šta će pusta majka bez tebe?"
01. 11. 2023. u 08:38
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SNIMCI VELIKOG NAPADA NA KIJEV: NATO članica hitno digla avione, Rusi zasuli prestonicu raketama i dronovima (VIDEO)
RUSIJA je tokom noći 6. jula pokrenula talase raketa i dronova ka Kijevu i okolnom regionu, pri čemu je poginulo najmanje 10 ljudi, a najmanje 56 je povređeno, samo nekoliko sati nakon što je predsednik Volodimir Zelenski upozorio na još jedan veliki napad na prestonicu.
06. 07. 2026. u 07:49
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)