ZA PRIKAZ "GRANIT" VOJSKA JE SPREMNA: U toku poslednje pripreme za veliku smotru u Batajnici
NA vojnom aerodromu "Pukovnik pilot Milenko Pavlović" u Batajnici u toku su poslednje pripreme za veliki prikaz sposobnosti Vojske Srbije "Granit 2023", koji je zakazan za subotu 22. april.
Foto: Ministarstvo odbrane
Sva sredstva ratne tehnike koja će biti izložena već su postavljena na aerodromskim stazama, a u toku je poslednje doterivanje letačkog dela programa.

Na batajničkom aerodromu juče su doterivani poslednji detalji naleta aviona i helikoptera, kao i defilei jedinica. Prema scenariju manifestacije, paradnim korakom prodefilovaće pripadnici specijalnih jedinica - 63. padobranske i 72. brigade za specijalne operacije, kao i Odreda specijalne namene "Kobre". Oni će tokom defilea biti naoružani najsavremenijim naoružanjem i vojnom opremom kojom raspolažu naše oružane snage.
- Građani će moći da vide atraktivan program, u kome će biti prikazane sposobnosti avijacije, posebno sadejstva za specijalcima na zemlji. Takođe, u planu su naleti helikoptera Mi-35, a svoje mogućnosti prikazaće i "migovi 29", kao i svi ostali vazduhoplovi - kaže brigadni general Gordan Pavlović, načelnik Štaba Komande Ratnog vazduhoplovstva VS, i dodaje da će na jednom mestu biti najveći broj vojnih letelica još od vremena JNA.

Biće tu stotinu tenkova T-72 i M-84, oklopni transporter "lazar", borbeno vozilo "miloš" i BRDM-2, 18 samohodnih haubica "nora" B-52 i "gvozdik", "hamer" i "berket", - kineski raketni sistem PVO FK-3, sistem "Pancir" ruske proizvodnje...
Kapije otvorene od devet časova
Ulaz na prikaz "Granit 2023" za građane biće slobodan već od 9 časova ujutru. Letački program će imati svoj prepodnevni i popodnevni deo, a centralni deo prikaza zakazan je za 11 časova i trajaće oko sat vremena.
Preporučujemo
"GRANIT 2023": Pogledajte pripreme za prikaz sposobnosti Vojske Srbije (FOTO/VIDEO)
13. 04. 2023. u 19:36
PROVERA JEDINICA VOJSKE SRBIJE: Obučenosti generacije "mart 2023" na ispitu
13. 04. 2023. u 23:42
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
SARAJEVSKI MEDIJI BRUJE - VUČIĆ NAS JE SPASIO U ZADNjI ČAS: Omogućio nam da gledamo Svetsko prvenstvo, dok Konaković "bljuje vatru"
SARAJEVSKI Dnevni avaz objavio je tekst u kojem su priznali da je predsednik Srbije Aleksandar Vučić, preko saglasnosti za podršku Telekoma Srbija, praktično omogućio da građani Bosne i Hercegovine gledaju utakmicu svoje reprezentacije protiv Kanade na Svetskom prvenstvu.
12. 06. 2026. u 17:33
ŠEF NEMAČKE VOJSKE IZDAO DRAMATIČNO UPOZORENjE: Evo kada će nas Rusija napasti, moramo biti spremni za borbu
NEMAČKA mora da se pripremi za ruski napad do 2029. godine, ili čak i ranije, izjavio je šef nemačke vojske za Politiko.
11. 06. 2026. u 16:23
MACA NAPUSTIO PORODIČNI DOM: "Ne mogu više! Rekao sam da je volim i izašao iz stana"
DRAGAN Marinković Maca je nedavno govorio o teškim životnim trenucima tokom rata u Sarajevu kada je trebalo da napusti porodični dom.
12. 06. 2026. u 13:09
Komentari (5)