BESPREKORNA SARADNJA: Herceg Novi podržava Trebinje do titule Evropskog grada sporta
KOMŠIJSKI gradovi Herceg Novi i Trebinje održavaju besprekornu saradnju pa će Novi, kao Evropski grad sporta za 2024.godinu, biti podrška Trebinju da istu, prestižnu titulu ponese naredne godine.
foto: RT HN
To je poruka nedavnog sastanka delegacija i predsednika dve pobratimske opštine, Stevana Katića i gradonačelnika Trebinja Mirka Ćurića. Prema Ćurićevim rečima, titula Evropskog grada sporta veoma je značajna, pa će iskustvo Herceg Novog umnogome pomoći oko apliciranja.
– Smatramo da je Trebinje u poslednje vreme dosta uradilo po pitanju sportske infrastrukture, a isto tako veliki je broj dece uključen u sport na području grada Trebinja. Konkretan je podatak da se 2.500 dece uzrasta do 18 godina bavi sportom. Imamo veliki broj uspešnih klubova, kada je reč o muškoj i ženskoj košarci, rukometu, fudbalu. Činjenica je da to iziskuje truda i novca, ali ono što je veoma važno imamo klubova čiji su članovi samo Trebinjci, a nastupaju u najvišim rangovima takmičenja – ističe Ćurić.
On podseća i da su u okviru saradnje dva grada pokrenuli inicijativu za organizovanjem integrisanog graničnog prelaza i da su radovi u toku.
Stevan Katić naglasio je da mu je drago što je i Trebinje kandidat za Evropski grad sporta za 2025. ali i da su svi dosadašnji projekti u okviru međunarodne saradnje vrlo uspešno realizovani, zbog čega su se dva grada zajedno prijavila na brojne međunarodne projekte.
– Zajedno učestvujemo i u sledećim pozivima, što definitivno potvrđuje da dva grada, koji su najbliži, odnosno jedan uz drugi u dve različite države, funkcionišu zajedno na besprekoran način i mi ćemo nastaviti saradnju još snažnije u narednom periodu – istakao je Katić.
Nastavak saradnje potvrđen je i kroz organizaciju manifestacija koje će biti održane u oba grada.
Preporučujemo
Vučić o Ratku Mladiću: Doneli su ga u ležećem položaju, ne razumem zašto ne dopuste da poslednje dane provede van zatvora
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić prisustvuje ceremoniji otvaranja vidikovca na 41. spratu Kule Beograd, te se tom prilikom osvrnuo i na aktuelno pitanje generala Ratka Mladića.
23. 04. 2026. u 14:21
Mađar bi da hapsi Putina i Netanjahua: "Zakon je jasan, to je obaveza"
BUDUĆI mađarski premijer Peter Mađar izjavio je da će se njegova zemlja ponovo pridružiti Međunarodnom krivičnom sudu i biti spremna da sprovodi naloge za hapšenje, uključujući i onaj koji se odnosi na izraelskog premijera Benjamina Netanjahua.
20. 04. 2026. u 20:04
Novi p**no skandal Dare Bubamare: Snimak pušten na mrežama - noć sa mlađim dečkom
"SADA ne znam ni kako se to našlo u javnosti, ali privatnost je jedna stvar i smatram da to treba da se poštuje."
24. 04. 2026. u 16:21
Komentari (0)