ĐURIĆ: Bivši režim poručuje isto što i Kurti

NEVENA Đurić, potpredsednik Glavnog odbora Srpske napredne stranke, oglasila se povodom sramnih prozivki od strane opozicije na račun predsednika Aleksandra Vučića, po pitanju nemilih dešavanja u Banjskoj.

ЂУРИЋ: Бивши режим поручује исто што и Курти

Foto: SNS

Njeno saopštenje prenosimo u celosti:

"Okupili su se samozvani "borci protiv nasilja," i to: neograničeno ograničen Primerak koji je postavljao lokatore; udarna pesnica tajkuna Đilasa koja je potpisala rezoluciju u kojoj za naš, srpski narod, kaže da je genocidan; jedan od miljenika Viole fon Kramon; i nesrećni, pijani Ćuta koji se hvali time što je išao na Kosovo i Metohiju iako su ga odatle praktično proterali i jasno mu poručili da tu - nema šta da traži, sa nekim novim zahtevima.

Najpre, samozvani "borci protiv nasilja" su jedini, pravi generatori nasilja u našoj zemlji! To smo mogli da vidimo i tokom poslednjeg skupštinskog zasedanja, a i na njihovim protestima, kada je jedan od njihovih sledbenika, kog čas veličaju, pa se potom od njega ograđuju, poručio da "klinci puškama trebaju da reše sudbinu Srbije." Tako to rade oni koji za sebe kažu da su "odgovorni ljudi koji se odgovorno bave politikom."

Od te njihove silne "odgovornosti" građani Srbije nisu imali baš ništa dobro! Imali su samo nemaštinu, bedu, sivilo, čemer i jad!

Na "priči o nekim izborima" su oni insistirali. Doduše, u poslednjim danima. Pošto su mesecima pre toga imali potpuno drugačiju "priču" na istu temu. Ali, imajući u vidu da baš ni oko čega ne mogu da se dogovore, niti imaju plan i program, i ne čudi. Red hoće, pa neće izbore.

Kada su poslednji put insistirali na sednici po pitanju Kosova i Metohije jurišali su ovi "borci protiv nasilja" na predsednika Vučića!

Najobičniji licemeri, danas hoće novu sednicu ne bi li dobili prostora za svoju predstavu pred kamerama i još koji snimak siledžijskog divljanja u Narodnoj skupštini.

Bez imalo saosećajnosti se odnose prema ovako teškoj situaciji! I u prošlosti, koja je voljom građana Srbije davno prošla i nikada nam se više neće ponoviti, sve što su činili - stavljali dodatne tegove oko nogu sopstvenoj državi i otežavali nam poziciju, po svim pitanjima. Oni i njihovi šefovi su odgovorni što su 2011. godine napravili granicu između Srba i Srba na Jarinju i Brnjaku. Što su doveli EULEX koji ništa ne čini da stane u odbranu Srba na Kosovu i Metohiji, i što danas jasno i nedvosmisleno rade i poručuju isto što i Kurti i ostali koji Srbiji ne žele baš ništa dobro!

Međutim, dobro je to što se narodom Srbije ne manipuliše! Znaju ljudi da je Aleksandar Vučić taj koji se za njih bori, danonoćno trudi i u koštac se hvata sa najtežim pitanjima! Znaju ljudi i da je bolumenta iz restlova bivšeg režima samo škart iz naše davne prošlosti! I koliko god da se koprcaju u svom pohodu na vlast - sve im je uzalud, jer narod Srbije zna da i ljudski i moralno - ni pet para ne vrede" navela je Đurićeva.

BONUS VIDEO: Šiptarske ubice, lobisti, NATO opozicija i lažne patriote na istom zadatku

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

JEDNA ULAZNICA, JEDNA PORUKA, MILIONI RAZLOGA ZA OSMEH: U prvoj sezoni Teatra humanosti donirano više od 11.000.000 dinara