NE IZLAZITE BEZ PREKE POTREBE: Dramatično upozorenje Instituta za javno zdravlje u Prištini

INSTITUT za javno zdravlje u Prištini danas je, nakon objavljivanja novih slučajeva i žrtava korona virusa u poslednja 24 časa, apelovao na građane da budu oprezni, da ostanu kod kuća i izlaze samo u slučaju kada je to neophodno, prenosi portal Reporteri.

НЕ ИЗЛАЗИТЕ БЕЗ ПРЕКЕ ПОТРЕБЕ: Драматично упозорење Института за јавно здравље у Приштини

Foto: J. Matijević

Prema novim podacima Instituta, u poslednja 24 sata na Kosovu je preminulo šest osoba, a potvrđena su 592 nova slučaja, što je najviši dnevni bilans ove godine.

Izveštaji ukazuju na prepune bolnice u kojima se lekari pod ogromnim pritiskom bore protiv korona virusa i da broj pozitivnih i smrtnih slučajeva i dalje raste.

U pozivu Instituta za javno zdravlje građani se pozivaju na krajnji oprez, nošenje maski i održavanje higijene, strogo izbegavanje svih skupova kao i skraćeno radno vreme, prenosi Kosovo onlajn.

Upućen je i poseban poziv na sprovođenje preporuka i poštoivanje restriktivnih mera u javnim aktivnostima i poštovanje ograničenja okupljanja građana i javnih okupljanja.
 

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!

PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.

29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

STRATEŠKO PARTNERSTVO ALTA BANKE, Air Serbia i Visa: Kartica sa dodatnim benefitima za klijente