OBILAZE SELA, DELE SAVETE: Dobrovoljno vatrogasno društvo u Pirotu u akciji (FOTO)
PRIPADNICI nedavno formiranog Dobrovoljnog vatrogasnog društva u Pirotu krenuli su ovih dana u prvu akciju.
Foto: V.Ć.
Reč je o obilasku sela i predavanjima meštanima koje obaveštavaju o nepravilnom postupanju sa vatrom i paljenjem biljnih ostataka na njivama, na ivicama šuma, odnosno posledicama takvih postupaka.
Obilazak i predavanja su organizovani u saradnji sa Štabom za vanredne situacije. Meštanima se dele i leci koji upozoravaju na sve probleme koji proizilaze iz lakog posezanja za šibicom.
Foto: V.Ć.
Prema rečima Sretena Savova, koordinatora Gradskog štaba za vanredne situacije, vatrogasci su proteklih dana obišli sela Držina, Barje čiflik, Blato, Kostur, Sukovo, Veliki i Mali Suvodol, Petrovac, Vojnegovac i još neka.
Na istim predavanjima, meštanima su predočene i zakonske posledice, odnosno novčane sankcije za vinovnike poljskih požara koji izazivaju velike štete. Narednih dana vatrogasci će održati predavanja i u ostalim selima.
Preporučujemo
FOLKLORCI SA SVIH MERIDIJANA: Pirotski Dom kulture najavio međunarodni festival
26. 07. 2022. u 11:29
OD KEJA DO JEZERA: Piroćanci ne oskudevaju u mestima za osveženje (FOTO)
25. 07. 2022. u 12:24
VAŠINGTON POST TVRDI: Ruska služba spremala scenario sa atentatom na Orbana
RUSKA Spoljna obaveštajna služba (SVR) navodno je razmatrala planove za uticaj na izbore u Mađarskoj, uključujući i insceniranje atentata na premijera Viktora Orbana, u cilju jačanja podrške Orbanu, pokazuje interni dokument do kojeg su došle evropske službe bezbednosti, piše danas Vašington post (WP).
21. 03. 2026. u 13:35
KULT PREDAKA U PLAMENU MRŽNjE: 45 godina od paljenja konaka Pećke patrijaršije – Zločin koji je najavio Martovski pogrom
OVE sedmice pre tačno 45 godina, srpski narod i Srpska pravoslavna crkva zanemeli su pred prizorom koji je nagovestio decenije stradanja na Kosovu i Metohiji.
17. 03. 2026. u 19:10
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)