OTKAZANA VN TURSKE: Najbrži cirkus dva puta u Austriji
Velika nagrada Turske je otkazana samo šest sedmica nakon što je uneta u kalendar Formule jedan, a razlog je, naravno, epidemiološka situacija u ovoj zemlji.
FOTO: EPA
Turska je trebalo da bude domaćin od 11. do 13. juna, a njeno domaćinstvo menja Veliku nagradu Kanade, koja je otkazana zbog restrikcija sa putovanjima.
Formula jedan je umesto trke u Turskoj ubacila trku u Austriji, na programu od 25. do 27. juna.
Inicijalno tada je trebalo da bude vožena velika nagrada Francuske, ali je ona pomerena za sedam dana unapred.
Tako će se trke voditi u tri uzastopna vikenda – prva u Francuskoj, a potom dve u Austriji.
Stefano Domeničeli, predsednik Formule jedan, rekao je da su se svi "veoma radovali trci u Turskoj, ali da je to zbog restrikcija prouzrokovanih epidemiološkom situacijom to sada nemoguće".
"Formula jedan je još jednom pokazala da je sposobna da brzo reaguje na razvoj situacije i da nađe rešenja. Naša sezona ostaje sa 23 trke, što je važno", istakao je on.
Razlog zbog kog je upravo ovaj broj važan jeste taj što veliki broj trka u drugom delu sezone možda neće moći da budu vožene, makar ne u prvobitno definisanom planu. Zbog epidemiološke situacije to se odnosi na Velike nagrade Singapura, Japana, SAD-a, Meksika, Brazila i Australije.
MEČ ODLUKE ZA CRVENU ZVEZDU: Pobeda u Vitoriji je imperativ za četu Saše Obradovića!
NAJBTINIJI meč u dosadašnjem toku Evrolige košarkaši Crvene Zvezde odigraće večeras u "Fernando Buesa" areni gde će ih od 20.30 ugostiti Baskonija.
25. 03. 2026. u 11:38 >> 11:38
CEO SVET SE SMEJE REAL MADRIDU: Lekari mesecima lečili POGREŠNO KOLENO Kilijana Mbapea?!
Kilijan Mbape, zvezda FK Real Madrida, i sam ne može da veruje kakve su najnovije vesti o njegovoj povredi.
25. 03. 2026. u 12:14
MILEO AUTO-PUTEM: Policajci bili u čudu kad su videli KO je za volanom (VIDEO/FOTO)
KADA su zbog spore vožnje na auto-putu zaustavili automobil marke Dodž, policajci iz Ogdena u američkoj saveznoj državi Juta, pomislili su da je vozaču pozlilo.
22. 03. 2026. u 22:25
Komentari (0)