SNEŽNA OLUJA POGODILA JUG ZEMLJE: Škole zatvorene, letovi otkazani - poznat broj preminulih od smrzavanja (FOTO/VIDEO)
NAJMANjE tri osobe stradale su u snežnoj oluji koja je pogodila jug Sjedinjenih Američkih Država, od Teksasa do Floride.
FOTO: Tviter/Printskrin
Vlasti u Luizijani prijavile su više od 50 saobraćajnih nezgoda zbog klizavih puteva, dok su u Ostinu i Džordžiji tri osobe preminule od posledica smrzavanja, objavio je Ej-Bi-Si njuz (ABC News).
Snežna oluja pogodila je južne savezne države SAD, uključujući Teksas, Luizijanu, Misisipi, Alabamu, Džordžiju, Južnu Karolinu i Floridu. U Alabami su vlasti upozorile da su u tri okruga svi putevi neprohodni.
Više od 2.100 letova je otkazano širom Sjedinjenih Država, dok su aerodromi u Hjustonu i Talahasi zatvoreni. Očekuje se da će aerodromi u Hjustonu da se otvore u toku dana.
Prvi put je u Teksasu i Luizijani izdato upozorenje na snežnu oluju. Oluja je donela i najveći sneg u Nju Orleansu od 1963. godine, zbog čega su mnoge škole u Južnoj Americi zatvorene, a stanovnicima je savetovano da ostanu kod kuće.
(Tanjug)
Preporučujemo
TRAMPOV POTEZ ZATEKAO KINEZE: Na udaru novih odluka i Evropa, evo šta sledi
22. 01. 2025. u 07:32
"RAZOČARAN SAM, ALI NE IZNENAĐEN": Tramp ukinuo Boltonu zaštitu tajne službe
22. 01. 2025. u 00:07
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)