BIOLOŠKIM ORUŽJEM PLANIRAO MASOVNO TROVANJE: Sprečen teroristički napad u Nemačkoj
U NEMAČKOJ je uhapšen 32-godišnji Iranac zbog navodnog planiranja „islamistički motivisanog“ napada, navodi BBC.
Foto: EPA
On je planirao da upotrebi cijanid i ricin da počini „ozbiljan čin nasilja“, navodi se u saopštenju policije Severne Rajne-Vestfalije.
Policija je izvršila upad u njegov stan u gradu Kastrop-Rauksel, u regionu Rur, gde su pronađene "toksične supstance".
Ricin se smatra veoma opasnim toksičnim biološkim oružjem.
Još jedna osoba je takođe uhapšena, a obojica su i dalje u pritvoru.
Nemačka agencija Dojče pres izvestila je o brojnim radnicima hitne pomoći u zaštitnim odelima koji su došli na lice mesta.
Istraga je u toku.
Optužba za 'teški akt nasilja ugrožavanja države' kažnjiva je zatvorom od šest meseci do deset godina.
Nemačka je bila meta brojnih islamističkih napada poslednjih godina. U napadu kamiona na božićne pijace u Berlinu 2016. godine poginulo je 12 ljudi, a na desetine je povređeno.
Preporučujemo
RAT NA BLISKOM ISTOKU: Odjekuju sirene, novi udari dronova na više lokacija (VIDEO)
13. 03. 2026. u 07:14 >> 08:24
HRVATI "VELIKI I JAKI" ŽALE SE CENTRALI NATO ZBOG SRPSKIH RAKETA: A ne smeta im vojni savez Zagreb-Tirana-Priština
PREMIJER Hrvatske Andrej Plenković rekao je danas, komentarišući to što Vojska Srbije raspolaže novom hipersoničnom kvazibalističkom raketom kineske proizvodnje CM-400, da će "razgovarati sa partnerima u NATO i upozoriti ih na takvo naoružanje".
12. 03. 2026. u 19:25
GORI AMERIČKI NOSAČ AVIONA: Hitno se oglasila Centralna komanda SAD
DANAS je na američkom nosaču aviona USS Gerald R. Ford (CVN-78) izbio požar, koji je u međuvremenu ugašen.
12. 03. 2026. u 16:38
IRANCI TVRDE - NETANJAHU JE UBIJEN: Šta se desilo Bibiju? Prvi put od početka rata i "Iranci izađite na ulice"
SPEKULACIJE o navodnoj smrti izraelskog premijera Benjamina Netanijahua pojavile su se juče na društvenim mrežama, a preneo ih je hebrejski veb-sajt iranske novinske agencije Tasnim. Šta se s njim dogodilo - odgovor je stigao dan kasnije. Živ je i zdrav i kako poručuje na prvoj konferenciji od početka rata - spreman je da borbe privede kraju.
12. 03. 2026. u 22:29 >> 22:37
Komentari (0)