TRGOVINSKI DEFICIT NEMAČKE MILIJARDU EVRA: Veća inflacija, pad izvoza u Rusiju
U maju je vrednost nemačkog izvoza iznosila 125,8 milijardi evra, a uvoza 126,7 milijardi evra, što analitičari pripisuju inflaciji. Nemačka je prvi put od 1991. godine zabeležila trgovinski deficit na mesečnom nivou, zbog viših uvoznih cena.
Foto: Profimedia
Podaci koje je objavila Federalna služba za statistiku znači da trgovinski deficit Nemačke iznosi milijardu evra. Tokom maja izvoz iz Nemačke u Rusiju porastao je za 30 procenata u odnosu na april, kada je zbog napada Rusije na Ukrajinu i sankcija Zapadnih zemalja pao za 60 posto. Obim nemačkog izvoza u Rusiju u maju ostao je na manje od 50 odsto u odnosu na isti mesec prošle godine.
Preporučujemo
INFLACIJA U TURSKOJ OBARA REKORDE: Najveći porast cena u poslednjih 25 godina
04. 07. 2022. u 13:55
MEDVEDEV OŠTAR: Tome se bliži kraj, pukla je ljubav - Poljaci su besni, Evropljani ne žele Ukrajince
03. 07. 2022. u 11:01 >> 20:50
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (0)