PRIPREMA SE ZAKON O KONTROLI HRANE: Novi proipis olakšava izvoz
ZAKON o službenim kontrolama u oblasti hrane trebalo bi da bude usvojen sledeće godine. Njegova svrha je efikasnija kontrola svih učesnika u lancu proizvodnje i olakšavanje izvoza na strano tržište.
Ilustracija
Ovo je saopštila Nacionalna alijansa za lokalni ekonomski razvoj (NALED), nakon današnje sednice Saveza za hranu i poljoprivredu. Glavni cilj zakona je, kako se dodaje, da se sistem nadzora uskladi sa propisima EU i osigura jednak nivo bezbednosti hrane.
Prema rečima pomoćnika ministra poljoprivrede, Nenada Vujovića, hrana u Srbiji je bezbedna i kvalitetna, a procenat uzoraka koji su problematični izuzetno je nizak i pre svega se odnosi na pogrešno deklarisanje hrane.
Preporučujemo
MANjE PAPIRA, VIŠE ELEKTRONSKIH USLUGA: Rezultati projekta „eUprava za sve“
27. 06. 2026. u 11:00
MALI SA AMBASADORKOM FRANCUSKE: U fokusu jačanje ekonomske saradnje dve zemlje
26. 06. 2026. u 16:28
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)