PETAR PETKOVIĆ: Ponoš u Prištini rado viđen gost, nije smeo da spomene napade na Srbe
NATO predsednički kandidat Zdravko Ponoš danas je najdirektnijr pokazao da nema podršku Srba sa Kosova i Metohije ali da ga zato Kurti svesrdno podržava.
Foto: N. Živanović
Kako to da je za vlasti u Prištini Ponoš rado viđen gost koga ne zaustavljaju i ko se kao na ekskurziji šetka po Kosovu i Metohiji?
Očigledno u Kurtijevoj podršci leži činjenica da Ponoš tokom svoje ekskurzije nije smeo da pomene ni spaljenu Bogosloviju u Prizrenu, ni 40.000 proteranih Srba iz Prištine ni skoro 150 etnički motivisanih napada na Srbe na KiM od dolaska Kurtija na vlast, da se slučajno ne zameri svom mentoru i zapadnim ambasadama.
Jedno je sigurno, Ponoš se Kosova i Metohije setio samo u predizbornoj kampanji kada na muci srpskog naroda iz pokrajine treba da sakupi neki jeftini politički poen, a da nije kampanje ne bi im ni imena spomenuo. U tome leži i razlog što se sam slikao tokom svoje ekskurzije, jer nije imao ni ko od Srba da ga dočeka.
S druge strane, Srbi sa KiM odlično znaju da se jedino predsednik Aleksandar Vučić svakodnevno bori za njihove interese, da zahvaljujući njegovoj podršci mi danas ulažemo milione u nove vrtiće, puteve, bolnice na KiM, a da su ih Ponoš, Đilas, Tadić i Jeremić prodali kada im je bilo najteže.
BONUS VIDEO: Goreće nebo i zemlja - Ovoga treba da se plaše neprijatelji Srbije
Preporučujemo
NAPADNUTE PROSTORIJE SNS-a: Novi vandalski čin - ovoga puta u Bloku 70
15. 02. 2022. u 11:24
MINISTAR MALI ODGOVORIO NIKEZIĆU: Tajkunska mašinerija opet koristi gebelsovske metode
14. 02. 2022. u 19:11
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)