EPIDEMIJA U SRPSKIM SREDINAMA NA KIM: Polovina pacijenata na kiseoniku

SITUACIJA sa korona virusom u srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji je složena a po rečima dr Zlatana Eleka direktora bolničkog centra u Kosovskoj Mitrovici od 128 koliko ih se trenutno nalazi na lečenju u ovoj ustanovi njih 65 je na kiseoniku.

ЕПИДЕМИЈА У СРПСКИМ СРЕДИНАМА НА КИМ: Половина пацијената на кисеонику

Foto: I.Radulović

- Situacija je veoma zabrinjavajuća jer su tri pacijenta na respiratoru a tokom prošle večeri tri osobe su preminule-opominje dr Elek koji ističe da je uprkos složenoj situaciji sa korona virusom u srpskim sredinama na Kosovu i Metohiji petnaest medicinskih sestara bolničkog centra u Kosovskoj Mitrovici poslato je na ispomoć u kovid bolnicu u Batajnici.

Inače, od početka epidemije korona virusa od kovida 19 obolelo je 535 radnika ove ustanove dok je u srpskim sredinama obolelo 5.061 lice od kojih je 121 preminulo, dok je aktivno 711 slučajeva.

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

PRIČA O NAJSTARIJEM SRPSKOM KRSTU