PRVA VELIKA POBEDA SRPSKOG JEDINSTVA: Izložba o Balkanskom ratu u vlasotinačkom kulturnom centru
U vlasotinačkom Kulturnom centru otvorena je izložba pod nazivom „Drugi balkanski rat na fotografijama i dokumentima“.
foto: OU Vlasotince
Ova izložba upriličena je povodom obeležavanja 110 godina od pobede saveznika u Drugom balkanskom ratu i biće otvorena do 5. septembra kada se seli u Bitolj.
- Balkanski ratovi su prva velika pobeda srpskog jedinstva. Nadam se da smo ovom izložbom uspeli da se odužimo precima na jedan skroman način. Važno je da se ugledamo na ondašnji narod, na političku i vojnu elitu, na svenarodnu slogu – rekao je autor istoričar prof. dr Dejan Antić.
Izložbu je otvorio predsednik opštine Bratislav Petrović koji je istakao da je i ovaj, kao i svaki rat, odneo velike žrtve i ukazao na značaj negovanja kulture sećanja kako bi mladi mogli da vide koliko je sloboda skupo plaćena i koliko moraju da je čuvaju.
Preporučujemo
UPOKOJIO SU UGLjEVIČKI PROTA MICO PAJKANOVIĆ: Verni pastir podno Majevice
11. 12. 2025. u 15:27
LUKA MATIĆ NIJE IZDRŽAO: Preminuo mladić za čije je lečenje cela Srbija donirala novac
11. 12. 2025. u 15:17
SUKOB NAM JE PRED VRATIMA Rute upozorava: Mi smo sledeća meta Rusije
RUSIJA bi mogla da bude spremna da upotrebi vojnu silu protiv NATO-a u narednih pet godina, smatra generalni sekretar NATO-a Mark Rute.
11. 12. 2025. u 15:46 >> 16:40
OSUĐENI ZA UBISTVO STARCA U ZATVORU PADINSKA SKELA: Zrna saosećanja nemaju, izrečene višegodišnje kazne
SREĆKO Stefanović (22), Saša Stanković (22) i Dalibor Petrović (24) oglašeni su danas krivim u Višem sudu u Beogradu za teško ubistvo Stanimira Brajkovića (74) na bezobziran i nasilnički način u zatvoru Padinska Skela početkom februara 2024. godine. Ovom prvostepenom presudom Stefanović je osuđen na 19 godina zatvora, a Stanković i Petrović na po 18 godina.
11. 12. 2025. u 16:22
"STIGLI SRPSKI HULIGANI!" Austrijska policija plaši građane po ulicama Graca zbog navijača Zvezde
Šturm Grac i Crvena zvezda igraju utakmicu u Ligi Evrope, a pred taj meč austrijska policija je uradila nešto nesvakidašnje.
11. 12. 2025. u 16:15
Komentari (0)