DODATNO STIŽE JOŠ OPREME: Vranjska nova bolnica primila prve pacijente (FOTO)
BOLNICA pod jednim krovom, veliki građevinski poduhvat, koji se u Vranju privodi kraju uz pomoć Ministarstva zdravlja primila je prve pacijente.
Foto: J.S.
Služba Oftalmologije uselila se u nove prostorije na odeljenju od čak 700 kvadrata, u kojih je smešteno osam bolesničkih soba sa 24 postelja.
Foto: J.S.
- Svaka soba je sa zasebnim sanitarnim čvorom i kupatilom. Prostorije su opremljene centralnim dovodom gasa, sa centralnom klimatizacijom. Odeljenje poseduje sve prostorije predviđene tehničkim i sanitarnim normativima za zdravstvene ustanove, prostor za intervencije, to jest operacionu salu, a ono što posebno raduje što u najskorije vreme očekujemo i dodatnu novu savremenu opremu – kaže upravnica Bolnice dr Nataša Stojilković.
Zbog radova koji su u toku privremeno će se prostor deliti sa Odeljenjem otorinolaringologije. Inače radovi se izvode parcijalno, a službe po potrebi sele kako ne bi pacijenti bilo oštećeni u bilo kom pogledu.
Preporučujemo
PREMINUO MIROSLAV SIMONOVIĆ: Umro tvorac Škole animiranog filma u Vranju
12. 08. 2023. u 10:53
RADOVI NA OBJEKTU SEOSKE ŠKOLE U RATAJU: Zamena kotlarnice i sanacija krova
10. 08. 2023. u 13:41
"TA KUĆA JE STVARNO UKLETA" Majci i ocu prerezao grkljan, pa sebi isekao vene: Novi detalji porodične tragedije u Čačku
PRVI rezultati istrage tragedije koja je otkrivena u subotu ujutru u porodičnoj kući u blizini „Slobodine“ raskrsnice u Čačku, govore da je Vladimir Čarapić (47) nožem preklao vrat svojoj majci Mili (72), a potom i svom ocu Neđu (79). Zatim je sebi istim sečivom naneo više uboda po grudima i stomaku, a na kraju je prerezao vene leve ruke i tako na smrt iskrvario.
07. 12. 2025. u 13:36
NOVO REŠENjE ZA UKRAJINU: Evropa pravi plan u slučaju da se SAD povuku iz konflikta
EVROPSKE diplomate pripremaju scenario podrške Ukrajini u slučaju povlačenja SAD iz konflikta, prenosi Blumberg, pozivajući se na izvore.
07. 12. 2025. u 13:19
Završio glumu, pa radio na mešalici, rat ga udaljio od ljubavi - životni put Jova Maksića
DETINjSTVO glumca Jova Maksića oblikovalo se u maloj seoskoj sredini podno Dinare, u selu Plavno kod Knina, gde je porodica živela zbog očevog svešteničkog službovanja. Rani period života opisuje kao vreme potpune slobode i radosti, kada je gotovo čitavo selo bilo prostor za igru i maštarije. U takvoj atmosferi formirala se njegova emotivna struktura — vezanost za zajednicu, toplina porodičnih odnosa i zahvalnost za jednostavne stvari.
07. 12. 2025. u 11:41
Komentari (0)