BAVARCI NE GUBE KADA SE IGRA ZA TROFEJ: Dortmund nije izdržao, Bajern osvojio Superkup Nemačke (VIDEO)
FUDBALERI Bajerna dodali su još jedan trofej u svoje bogate vitrine.
Foto: EPA-EFE/ ANDREAS GEBERT / POOL
Bavarci su osvojili Superkup Nemačke pobedom nad Dortmundom 3:2.
Delovalo je posle 32 minuta igre da se "milionerima" sprema ubedljiv poraz. Vodio je klub iz Minhena tada sa 2:0 golovima Korentana Tolisoa i Tomasa Milera.
Ipak, uspeli su izabranici Lusijana Favra da se izdignu iz problema i smanje rezultat do odlaska na odmor, strelac je bio Džulijan Brandt.
Na krilima tog pogotka su nastavili da napadaju u fudbaleri Dortmunda u nastavku utkamice. Takva igra im je donela izjednačenje. Gol je postigao fenomenalni Erling haland.
Nakon toga ponovo je do izražaja došao kvalitet i snaga Bajerna. Nisu igrači Hansija Flika pali posle primljenog pogotka, već su krenuli po pobedu i do nje su došli.
Igrao se 82. minut kada je Džošua Kimih čini se srećno postigao gol. Udarac mu je najpre odbranio Hic, a onda je lopta u padu pogodila u petu vezistu Bajerna i završila u mreži.
Nije Dortmund uspeo da se vrati u preostalom toku utakmice, pa su Bavarci podigli još jedan pehar.
Zapratite Novosti sport na Fejsbuku
Preporučujemo
BARSELONA U PROBLEMU: Flik ne zna kako da skrpi tim za teško gostovanje Betisu
KARTUHA u Sevilji biće poprište duela Betisa i Barselone u četvrtak od 18.30 časova, u okviru 15. kola La lige.
06. 12. 2025. u 10:36
PRENOS, SRBIJA - CRNA GORA: Šta se ovo dešava?!
Srbija i Crna Gora se bore za plasman u četvrtfinale Svetskog prvenstva za rukometašice, a prenos možete uživo da pratite uz portal "Novosti".
06. 12. 2025. u 15:18 >> 16:28
TRAMP UKRAO ŠOU NA ŽREBU ZA SP: Scena koja je obišla svet - Melanija nije krila oduševljenje (VIDEO)
AMERIČKI predsednik Donald Tramp bio je u centru pažnje na izvlačenju grupa za Svetsko fudbalsko prvenstvo 2026. godine, gde je izveo svoj poznati YMCA ples i primio prvu FIFA-inu nagradu za mir.
06. 12. 2025. u 10:31
Komentari (0)