BAVARCI NE GUBE KADA SE IGRA ZA TROFEJ: Dortmund nije izdržao, Bajern osvojio Superkup Nemačke (VIDEO)

30. 09. 2020. u 22:42

FUDBALERI Bajerna dodali su još jedan trofej u svoje bogate vitrine.

БАВАРЦИ НЕ ГУБЕ КАДА СЕ ИГРА ЗА ТРОФЕЈ: Дортмунд није издржао, Бајерн освојио Суперкуп Немачке (ВИДЕО)

Bavarci su osvojili Superkup Nemačke pobedom nad Dortmundom 3:2.

Delovalo je posle 32 minuta igre da se "milionerima" sprema ubedljiv poraz. Vodio je klub iz Minhena tada sa 2:0 golovima Korentana Tolisoa i Tomasa Milera.

Ipak, uspeli su izabranici Lusijana Favra da se izdignu iz problema i smanje rezultat do odlaska na odmor, strelac je bio Džulijan Brandt.

Na krilima tog pogotka su nastavili da napadaju u fudbaleri Dortmunda u nastavku utkamice. Takva igra im je donela izjednačenje. Gol je postigao fenomenalni Erling haland.

Nakon toga ponovo je do izražaja došao kvalitet i snaga Bajerna. Nisu igrači Hansija Flika pali posle primljenog pogotka, već su krenuli po pobedu i do nje su došli.

Igrao se 82. minut kada je Džošua Kimih čini se srećno postigao gol. Udarac mu je najpre odbranio Hic, a onda je lopta u padu pogodila u petu vezistu Bajerna i završila u mreži.

Nije Dortmund uspeo da se vrati u preostalom toku utakmice, pa su Bavarci podigli još jedan pehar.