EKSHUMACIJA ŽRTAVA REŽIMA FRANCISKA FRANKA: Španska vlada odvaja više od 660.000 evra
VLADA Španije danas je odobrila 665.000 evra za ekshumaciju grobova u Dolini palih, gde je sahranjeno oko 30.000 žrtava diktatorskog režima generala Franciska Franka.
Foto Tanjug/EPA
Vlada leve koalicije u Španiji obećala je da će država finansirati ekshumaciju žrtava, kako bi pomogla porodicama da sahrane svoje davno nastradale članove, preneo je Rojters.
Među onima koji su sahranjeni u kriptama i kosturnicama u vreme diktature generala Franka veliki je broj republikanaca, čija su tela bez dozvole porodica pokopavana, pa su preživeli članovi velikog broja porodica žrtava pokušavali decenijama da ostvare pravo na ekshumaciju posmrtnih ostataka svojih najblližih.
Preporučujemo
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
ORBAN SE OGLASIO ZBOG SITUACIJE U ZEMLjI: Izdao hitno upozorenje
LIDER mađarske opozicione stranke Fides i bivši premijer zemlje Viktor Orban optužio je danas vladu stranke Tisa da vodi zemlju ka diktaturi, nakon polemike izazvane izjavama bivšeg predsednika Janoša Adera o planiranim smenama državnih funkcionera.
05. 07. 2026. u 12:34
Oglasila se Kosjerina posle vesti da je Mirka menja u kvizu "Ja volim Srbiju": "Tako su stajale stvari..."
VEST da bi glumica Mirka Vasiljević od septembra mogla da preuzme voditeljsku ulogu u kvizu "Ja volim Srbiju", umesto dosadašnje voditeljke Dragane Kosjerine, izazvala je veliku pažnju javnosti.
05. 07. 2026. u 21:54
STRAŠNO: Predozirao se unuk Ere Ojdanića - drama u Resniku
UNUK Ere Ojdanića, Andrija Ojdanić danas se predozirao narkoticima, zbog čega je morala da reaguje hitna pomoć.
03. 07. 2026. u 18:30
Komentari (1)