Putin poručio: Branićemo nacionalne interese Rusije na Arktiku

RUSIJA je spremna da sarađuje na Arktiku sa svim zainteresovanim zemljama, ali će štititi svoje nacionalne interese u regionu, izjavio je ruski predsednik Vladimir Putin na sastanku sa članovima ruske vlade posvećenom razvoju arktičke zone i Transarktičkog transportnog koridora.

Путин поручио: Бранићемо националне интересе Русије на Арктику

Foto: Tanjug/Alexander Kazakov (POOL)

- Spremni smo na saradnju — ne samo konkurenciju i konfrontaciju, već saradnju — sa svim zainteresovanim zemljama. Svakako ćemo štititi i, naravno, braniti naše nacionalne interese na Arktiku - poručio je Putin.

Predsednik je takođe napomenuo da se geopolitička konkurencija i borba za poziciju u arktičkoj zoni intenziviraju.

Takođe je konstatovao da Rusija jača logistički okvir Arktika.

Putin je još naglasio rastuću ulogu Arktika kako za Rusiju, tako i globalno, ističući poseban značaj Severnog morskog puta kao bezbedne i pouzdane rute usled poremećaja u globalnim transportnim lancima.

(Sputnjik)

BONUS VIDEO: SNIMCI IZ DRONA: Izraelska vojska objavila video udara na iranske sisteme PVO

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum

KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.

24. 06. 2026. u 18:41

Komentari (0)

SUNCE VAS PEČE DOK VOZITE: Black Glass ugrađuje termoizolacione folije za stakla koje imaju 80% toplotne zaštite