ZEMLJOTRES POGODIO GRČKU: Treslo se do Bugarske
ZEMLjOTRES jačine 4,7 stepena po Rihteru pogodio je Grčku u 8.16 časova, a osetio se i u Bugarskoj.
Foto: Novosti
Prema raspoloživim podacima, epicentar potresa lociran je na 12 kilometara zapadno od Ksantija.
Hipocentar zemljotresa, prema podacima Evropsko-mediteranskog seizmološkog centra, smešten je na dubini od približno 7 kilometara ispod površine zemlje.
Potres se dobro osetio u Kavali, a javljali su se i građani Plovdiva i drugih bugarskih gradova, ističući i da je kod njih "dobro zaljulalo".
"Mi smo na 5. spratu, dobro smo se drmali nekih 10 sekundi", "Baš se jako osetio kod nas", "Mi smo u Sofiji, osetilo se lagano podrhtavanje tla", svedočili su stanovnici brojnih gradova u Bugarskoj.
Grci kažu da su potres osetili i na ostrvu Tasos.
"Zaljulalo je u Limenariji", "Kavala, dobro je zaljuljalo",
Za sada nema izveštaja o materijalnoj šteti ili povređenima, a nadležne službe prate situaciju.
(Telegraf)
BONUS VIDEO: RUSI POKAZALI SNIMAK: Dron kamikaza uništio haubicu francuske proizvodnje
Preporučujemo
EKSPLOZIJE U RUSKOM GRADU: Ukrajinci napali raketama tokom noći, šire se snimci (VIDEO)
05. 11. 2025. u 08:29
NOVI HLADNI RAT Kosmičke snage SAD: Kina i Rusija glavne pretnje Americi u kosmosu
05. 11. 2025. u 00:11
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
TRAMP POTPISAO NAREDBU 13219: "Dejtonski sporazum i Rezolucija 1244 se moraju poštovati"
PREDSEDNIK Sjedinjenih Američkih Država Donald Tramp produžio je danas vanredno stanje na nacionalnom nivou u vezi sa Zapadnim Balkanom, u skladu sa Zakonom o međunarodnim vanrednim ekonomskim ovlašćenjima, objavljeno je danas na sajtu Federalnog registra SAD.
24. 06. 2026. u 17:38 >> 17:45
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
UMRLA JE U BOLOVIMA, U 47. GODINI Njenu smrt Miloš nikada neće prežaliti: "Bolest je brzo napredovala"
"BOLEST je brzo napredovala. Za samo sedam godina ona je legla u krevet i bila je nepokretna do smrti."
25. 06. 2026. u 10:29
Komentari (0)