BERLIN MENJA TON PREMA IZRAELU: Merc najavio "dodatne korake"
NEMAČKA vlada saopštila je danas da je spremna da preduzme dodatne korake kako bi "pritisla" Izrael kada je reč o humanitarnoj situaciji u Gazi.
Foto: Tanjug Ap
- Kancelar Nemačke Fridrih Merc je bio veoma jasan u telefonskom razgovoru sa premijerom Izraela Benjaminom Netahnjahuom kada je rekao da je savezna vlada spremna da pojača pritisak kako bi se ostvario napredak - preneo je Rojters reči portparola nemačke vlade, koji je dodao da "u principu postoji spremnost da se preduzmu dodatni koraci" na sastanku nemačkog Saveznog saveta bezbednosti, zakazanog za danas popodne.
Rojters navodi da nisu poznati detalji o tome koji bi to dodatni koraci mogli da budu. Merc je juče razgovarao telefonom sa Netanjahuom i tom prilikom ga pozvao da hitno obezbedi pomoć za izgladnelo civilno stanovništvo u Pojasu Gaze. Kako je navedeno u saopštenju nemačke vlade, Merc je rekao da je duboko zabrinut zbog katastrofalne humanitarne situacije.
(Tanjug)
Preporučujemo
FAJNENŠEL TAJMS: Starmer planira da sazove hitnu sednicu vlade u vezi s Gazom
27. 07. 2025. u 20:43
TRAMP: Izrael će morati da donese odluku o daljim potezima u Pojasu Gaze
27. 07. 2025. u 19:14
HRVATSKOJ STIGLA PORUKA IZ IZRAELA: Potpuno prekinite diplomatske odnose sa Teheranom
AMBASADOR Izraela u Hrvatskoj Gari Koren pozvao je zvanični Zagreb da prekine diplomatske odnose s Teheranom i sprovede bezbednosne provere osoblja iranskog diplomatskog predstavništva u Hrvatskoj jer bi, kaže, među njima moglo biti "špijuna" Revolucionarne garde koja se u EU smatra terorističkom organizacijom.
06. 03. 2026. u 09:10
ŠOK ISTRAGA AMERIKANACA: Evo ko je gađao iransku školu u kojoj su poginule devojčice
AMERIČKI vojni istražitelji veruju da je verovatno da su američke snage odgovorne za napad na iransku školu za devojčice u kojem je u subotu poginulo više desetina dece, ali još nisu doneli konačan zaključak niti su završili istragu, rekli su za Rojters dvojica američkih zvaničnika.
06. 03. 2026. u 08:23
NOVI EKSPLICITNI SNIMCI MIRJANE PAJKOVIĆ: Policija sumnja KO je na snimku, drugi muškarac - odmah saslušana
RANIJE je objavljen i video za koji je deo medija napisao da je snimljen u prostorijama Vlade. Tim povodom oglasili su se iz Vlade Crne Gore, i demantovali te navode.
07. 03. 2026. u 22:55 >> 23:05
Komentari (0)