KALAS PORUČILA: EU priprema plan B ako Tramp napusti pregovore o Ukrajini

Предраг Стојковић
Predrag Stojković

30. 04. 2025. u 21:00

EVROPSKA unija priprema plan B o tome kako da zadrži ekonomske sankcije protiv Rusije ukoliko administracija američkog predsednika Donalda Trampa napusti mirovne pregovore o Ukrajini i pređe na približavanje Moskvi, izjavila je danas za Fajnenšel tajms visoka predstavnica EU za spoljnu politiku i bezbednost Kaja Kalas.

КАЛАС ПОРУЧИЛА: ЕУ припрема план Б ако Трамп напусти преговоре о Украјини

Kaja Kalas , Foto press služba Estonije

-Mi vidimo znake da oni razmišljaju da napuste Ukrajinu i ne pokušaju da dođu do sporazuma sa Rusima jer je to teško, rekla je Kalas govoreći o SAD.

Ona je dodala da postoji i plan B, ali da moraju da rade najpre na tome da se ostvari plan A.

Kalas je kazala i da su u toku razgovori sa Vašingtonom i drugim međunarodnim partnerima kako bi se obezbedilo da režim zapadnih sankcija Rusiji ostane na snazi, preneo je Rojters.

(Tanjug)

BONUS VIDEO - PONUDA NA SAJMU AUTOMOBILA: Pogledajte kako izgledaju novi modeli

Pratite nas i putem iOS i android aplikacije

Pratite vesti prema vašim interesovanjima

Novosti Google News
AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

AMERIKANCI PIŠU: Srbija prva nabavila hipersonične balističke rakete u Evropi, revolucija u povećanju vatrene moći (FOTO)

FOTOGRAFIJE koje prikazuju lovački avion MiG-29 Ratnog vazduhoplovstva Srbije sa dve balističke rakete CM-400AKG kineske proizvodnje ukazuju na to da je Srbija postala drugi strani korisnik ovog tipa raketa, što značajno menja ranije veoma ograničene udarne mogućnosti ovih aviona, piše američki specijalizovani magazin "Militari voč" u tekstu pod nazivom "Prve hipersonične balističke rakete u Evropi: Srpski lovci MiG-29 integrisali kinesko naoružanje za revolucionarno povećanje vatrene moći".

11. 03. 2026. u 16:26

Komentari (0)

Ciklus i gubitak gvožđa: Skriveni razlog za umor kod mnogih žena