DOBRE VESTI ZA ZELENSKOG: Patrioti stižu u Ukrajinu?
NATO radi na slanju više sistema protivvazdušne odbrane Ukrajini, rekao je Jens Stoltenberg i dodao da kašnjenja u pružanju takve pomoći štete naporima Kijeva da se odupre napadima Rusije.
Foto: Tanjug/AP
- Prikupili smo podatke o različitim sistemima PVO koje imamo u NATO-u i fokusirali smo se na sisteme Patriot. I radimo sa saveznicima kako bismo osigurali da prerasporede neke svoje sisteme u Ukrajinu - rekao je novinarima na marginama sastanka ministara spoljnih poslova G7 u Italiji.
- Radimo na mogućnosti isporuke više baterija Patriot Ukrajini. U dijalogu smo s nekim zemljama - rekao je Stoltenberg nazvavši snabdevanje Patriotima "kritičnom" jer je to najnapredniji odbrambeni sistem na koji savez može računati.
Stoltenberg je rekao da bi Ukrajini mogli biti isporučeni i drugi odbrambeni sistemi, uključujući NASAMS raketni sistem zemlja-zrak.
Dodao je da će se sastanak Veća NATO-a i Ukrajine održati sutra i da se očekuje da će ukrajinski predsednik Vladimir Zelenski virtuelno sudelovati.
- Ohrabren sam predanošću i odlučnošću NATO saveznika da se zauzmu za Ukrajinu - rekao je novinarima dodavši da postoje ohrabrujući znakovi da bi američki Kongres uskoro mogao otključati paket pomoći Ukrajini vredan 60.84 milijarde dolara.
(Indeks)
BONUS VIDEO
Preporučujemo
NATO DAJE STO MILIJARDI DOLARA KIJEVU: Stoltenbertov predlog u slučaju da pobedi Tramp
04. 04. 2024. u 15:12
Klikni na zvezdicu u gornjem desnom uglu i zaprati Novosti na Google News platformi
AMERIKANCI BRUJE: Vučić najavio kupovinu HQ-9, Srbija bi mogla da ima najmoćniji PVO sistem u Evropi!
PREDSEDNIK Srbije Aleksandar Vučić izjavio je juče, tokom prikaza novih i modernizovanih sredstava i sistema Vojske Srbije na vojnom aerodromu u Batajnici, da će Srbija nabaviti kineski protivvazduhoplovni sistem dugog dometa HQ-9, koji zapadni vojni analitičari ocenjuju kao pandan ruskom S-300, dok pojedine analize njegove sposobnosti porede i sa sistemom S-400.
29. 06. 2026. u 15:26 >> 15:52
UDARNO: Zelenski tvrdi da je Lukašenko prihvatio ultimatum
KOMUNIKACIONA oprema za koju Ukrajina tvrdi da je pomagala u podršci ruskim napadima dronova sa teritorije Belorusije prestala je da radi, rekao je predsednik Ukrajine Vladimir Zelenski novinarima danas, nekoliko dana nakon što je izdao ultimatum beloruskom predsedniku Aleksandru Lukašenku.
24. 06. 2026. u 18:41
JEZIV SNIMAK IZ HRVATSKE, DEVOJKE VIKALE: "Ne u autobus, ne!"
DRUŠTVENIM mrežama kruži snimak koji prikazuje zabrinjavajuću vožnju vozača kamiona.
30. 06. 2026. u 11:05
Komentari (0)